Share

Krwawe wielkanocne „jajeczko"

Krwawe wielkanocne „jajeczko"

Święta zbliżają się wielkimi krokami i z tego właśnie względu wypada skreślić kilka słów o wielkanocnych zabójstwach. Temat jest bowiem bardzo poważny.

Nikt do tej pory nie badał wpływu wielkanocnego „jajeczka" na wzrost przestępczości, a szkoda... Jestem pierwszy! Być może dzięki temu felietonowi uratuję wiele ludzkich istnień, stanę się bohaterem polskiej, ba, światowej kryminalistyki. Zacznijmy od jaja, jak mówił Horacy, czyli od początku.

Rok 2016 - zabójstwo, do którego doszło w Święta Wielkanocne. Miało to miejsce w jednej z miejscowości w powiecie chełmskim. Po „jajeczku" kolega zabił kolegę.
Rok 2017 - Toruń. W nocy z niedzieli świątecznej na poniedziałek doszło do awantury z udziałem kilku osób. Skończyło się na ataku nożownika. Ofiara zmarła w szpitalu. Czy to też sprawka „jajeczka"?
Rok 2018 - W wielkanocną niedzielę w Łomży, znaleziono w jednym z mieszkań rannego mężczyznę. 61-latek leżał na podłodze, w kałuży krwi. Narzędziem zbrodni okazał się nóż. Niestety ofiary nie udało się uratować. I znów winowajcą było „jajeczko".
Rok 2018 - Wielka sobota w Strączkowie, w gminie Samborzec. Mężczyzna za pomocą noża pozbawił życia 39 letnią kobietę.

To jest raptem kilka przykładów, ale mógłbym ich podać bardzo wiele. Wszystkie są związane z wielkanocnym „jajeczkiem". Co w nim tkwi, czyżby jakieś przekleństwo? O salmonelli w jajach słyszałem, ale o genie zbrodni? Nigdy!
Przewertowałem mnóstwo materiałów naukowych, ale żaden z nich nic nie wspomina o takiej hipotezie. Czyżbym został wielkim odkrywcą z dziedziny biotechnologii? Może trafi mi się Nobel? Czemu nie.

Nasuwa się pytanie - po konsumpcji ilu jajek uaktywnia się gen-zabójca? A może to nie „jajeczko" jest wszystkiemu winne, ale inna wielkanocna potrawa? Uczulam Państwa na świąteczne jedzenie. Nigdy nie wiadomo, w której potrawie tkwi gen mordowania, dlatego nie powinniśmy się przejadać. Tak będzie lepiej dla nas i bezpieczniej dla rodziny.

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Jacek Ostrowski

powrót
Dodaj komentarzKomentarze (0)

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
Token
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.