Felietony

Nie ma trupa, nie ma zbrodni
01
11.10.2018

Kilka dni temu internet obiegła informacja o znalezieniu zwłok w walizce. Zabójca nie wykazał się wyjątkową pomysłowością. Kufer, skrzynia, beczka i waliza przewijają się w historii kryminalistyki od wielu stuleci... Istnieją też inne sposoby na to, aby ukryć trupa.

Codzienne inspiracje
02
08.10.2018

Coraz częściej słyszę pytania skąd czerpię inspirację do moich opowieści. Jak to skąd? Z życia! Dookoła permanentnie dzieje się tyle ciekawych, inspirujących zdarzeń, które rozbudzają moją wyobraźnię, że nie mogę przejść koło nich obojętnie.

Retro jeszcze nienakręcone i zapomniane
03
05.10.2018

Wchodzący na ekrany, znakomity - tak piszą, ci których cenię - "Kamerdyner" Filipa Bajona przypomina, że wbrew wszystkim słabościom polskiego kina istnieją reżyserzy, którzy znakomicie radzą sobie z filmami kostiumowymi z akcją osadzoną w Belle Epoque, Find de siecle oraz dwudziestoleciu międzywojennym.

Im łom cięższy, tym śmierć lżejsza
04
04.10.2018

Kiedy podczas festiwalu GRANDA wszedłem na scenę z młoteczkiem w dłoni, część widowni była zawiedziona jego wymiarami, co dobitnie świadczy o wszechobecnym braku wiedzy na temat technik zabijania.

Przepis na... idealny kryminał
05
30.09.2018

W niezbyt odległej przeszłości dwukrotnie zadano mi pytanie o przepis na idealny kryminał. Za każdym razem byłam zaskoczona – w pierwszej chwili nigdy nie wiedziałam, jak odpowiedzieć. Później również nie było mi łatwo, aby wyartykułować sensowną odpowiedź, za którą mogłabym wziąć odpowiedzialność podobną do tej, którą czułam, gdy dawałam koleżance przepis na ciasto czekoladowe bez mąki. Czy w ogóle istnieje coś takiego, jak przepis na idealną powieść kryminalną? Idealną, czyli jaką? Ano właśnie!

Nie moja krew – o sztuce pisania i wolności tworzenia
06
24.09.2018

W ramach współpracy z CzytamyKryminały.pl oraz członkostwa w Team Pocisk zostałam zaproszona do pisania felietonów na tym właśnie portalu. Myśl pierwsza: Wow! Fantastycznie! Totalna euforia. Myśl druga – przerażenie. O, matko, o czym ja mam pisać? Wysłałam więc błyskawicznie mail do Wydawnictwa. Odpowiedź przyszła natychmiast: pisz, o czym chcesz. Acha, pomyślałam. Dobrze.

Bestsellery
Zobacz najpopularniejsze tytuły
Wydarzenia
Zobacz ostatnie wydarzenia ze świata kryminału

Ostatnie komentarze

Dodano przez: Ela Rewińska

Polecani autorzy

Marta GuzowskaJacek OstrowskiKatarzyna KacprzakMałgorzata RogalaGrzegorz KalinowskiAlek Rogoziński

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.