Felietony

Ty to sobie lepiej popisz...
01
22.12.2018

...czyli o tym, dlaczego święta spędzam przed komputerem.

Wspomnienia z akcji – zagraj to jeszcze raz, Liam!
02
09.12.2018

Spokojny tembr głosu, poczciwa irlandzka twarz i słowa zapadające w pamięć... ich sens jest prosty i uderzający, jak lewy sierpiowy Gołoty – istnieje facet, który będzie się za Tobą rozglądać, znajdzie Cię, a następnie zabije. To kara za porwanie córki. Musicie kojarzyć tę scenę z filmu „Uprowadzona". No i cóż, Liam Nesson raczej nie mógłby pracować na infolinii, nie wróżyłbym mu też specjalnej kariery rodzinnego mediatora. Szczęśliwie odnalazł się on jednak właśnie w kinematografii, stając się ostatnimi laty prawdziwą ikoną produkcji sensacyjnych i, zaskoczenie, szeroko pojętego nurtu familijnego. Tak przynajmniej lubię o nim myśleć.

Natchnienie, czyli po co komu są szkolenia?
03
02.12.2018

Naszło mnie natchnienie. Już po raz kolejny znalazłam się w tym samym miejscu, w takich samych okolicznościach, i po raz kolejny mnie natchnęło

Nie ma trupa, nie ma zbrodni
04
11.10.2018

Kilka dni temu internet obiegła informacja o znalezieniu zwłok w walizce. Zabójca nie wykazał się wyjątkową pomysłowością. Kufer, skrzynia, beczka i waliza przewijają się w historii kryminalistyki od wielu stuleci... Istnieją też inne sposoby na to, aby ukryć trupa.

Codzienne inspiracje
05
08.10.2018

Coraz częściej słyszę pytania skąd czerpię inspirację do moich opowieści. Jak to skąd? Z życia! Dookoła permanentnie dzieje się tyle ciekawych, inspirujących zdarzeń, które rozbudzają moją wyobraźnię, że nie mogę przejść koło nich obojętnie.

Retro jeszcze nienakręcone i zapomniane
06
05.10.2018

Wchodzący na ekrany, znakomity - tak piszą, ci których cenię - "Kamerdyner" Filipa Bajona przypomina, że wbrew wszystkim słabościom polskiego kina istnieją reżyserzy, którzy znakomicie radzą sobie z filmami kostiumowymi z akcją osadzoną w Belle Epoque, Find de siecle oraz dwudziestoleciu międzywojennym.

Bestsellery
Zobacz najpopularniejsze tytuły
Wydarzenia
Zobacz ostatnie wydarzenia ze świata kryminału

Ostatnie komentarze

Dodano przez: KamilJakiśtam

Polecani autorzy

Marta GuzowskaJacek OstrowskiKatarzyna KacprzakMałgorzata RogalaGrzegorz KalinowskiAlek Rogoziński

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
Token
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.