Share

Znamy tytuł i początek nowego kryminału Marka Krajewskiego!

Marek Krajewski, niekwestionowany mistrz retro-kryminału jakiś czas temu zapowiedział, że w 2019 roku pojawią się dwie książki jego autorstwa. Pierwszą z nich była książka "Dziewczyna o czterech palcach", tytułem drugiej jest natomiast...

..."Mock Golem". Informacją podzielił się nie kto inny, a sam Marek Krajewski za pośrednictwem swojego konta na facebooku. Autor przyznał wczoraj - to jest 3 lipca 2019 roku - że do skończenia kryminalnej intrygi pozostało mu jeszcze spisanie osiemnastu scen powieści. Przewidywany koniec prac ma nastąpić pod koniec lipca. A już teraz prezentujemy początek nowej książki!

Wrocław, wrzesień 1920

W „Sierocińcu" pobudziły się już wszystkie kreatury. Unosiły ciężko głowy nad twardymi jak beton poduszkami i wodziły dokoła błędnym wzrokiem. W myślach usiłowały przywołać wspomnienia minionej, jak zwykle przepitej nocy. Za drzwiami małych pokoi rozlegały się codzienne poranne odgłosy. Z gardeł zżartych nikotyną dochodziły jęki, chrapliwe śmiechy i przekleństwa.
Eberhard Mock z trudem otworzył zaropiałe i sklejone powieki. Sięgnął palcem do kącików oczu. Złoty sygnet błysnął w skąpym świetle padającym przez dziurawe i postrzępione zasłony. Paznokieć, pod którym rozlewała się kleista smuga brudu, wydłubał stamtąd dwie grudki zaschniętej wydzieliny. Potoczyły się one po policzkach i zatrzymały na brodzie – na ostrej szczecinie kilkudniowego zarostu.
Nadwachmistrz policji kryminalnej syknął z bólu, kiedy otworzył usta. Jego język był suchy, chropowaty i obolały. Jama ustna była całkowicie nim wypełniona. Musiał go wczoraj przygryźć albo – co gorsza – przypalić papierosem, co mu się już kiedyś zdarzyło. Spojrzał na wypełniony do połowy syfon, stojący obok łóżka na brudnej szafce, której blat był upstrzony czarnymi smolistymi dziurami po gaszonych tu niedopałkach. Woda gazowa była tym, o czym marzył. Nie mógł jednak spełnić swego pragnienia, mimo że syfon był na wyciągnięcie dłoni. Nie był w stanie poruszyć żadną kończyną.

Znamy tytuł i początek nowego kryminału Marka Krajewskiego!

oceń:

Dodaj komentarzKomentarze (0)
Bestsellery
Zobacz najpopularniejsze tytuły
Wydarzenia
Zobacz ostatnie wydarzenia ze świata kryminału

Ostatnie komentarze

Dodano przez: Ela Rewińska

Polecani autorzy

Marta GuzowskaJacek OstrowskiKatarzyna KacprzakMałgorzata RogalaGrzegorz KalinowskiAlek Rogoziński

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.