Share

Żmiejewska i Bochus mówią o "Zakonie Świętego Brutusa..." Podlewskiego!

"Zakon Świętego Brutusa. Opowieść spiskowa o dawnej Warszawie" to jedna z najnowszych pozycji w specjalnej linii kryminałów retro wydawnictwa Skarpa Warszawska. Co na temat powieści Adama Podlewskiego mówią pozostali twórcy z TeamPocisk?

O komentarz w sprawie poprosiliśmy między innymi Krzysztofa Bochusa, autora "Listy Lucyfera". "Jestem jeszcze przed lekturą. Spodziewam się frapującej intrygi kryminalnej, dobrze osadzonej w historii XIX wiecznej Warszawy. Ponieważ sam popełniłem kilka kryminałów retro, jestem bardzo ciekawy tej powieści".

Na temat swoich oczekiwań wypowiedziała się również Ida Żmiejewska, znana za sprawą "Warszawianki". "Od dawna interesuję się historią Warszawy, a do pierwszego trzydziestolecia XIX wieku mam szczególny sentyment. „Zakon Świętego Brutusa" znajduje się więc na samym początku mojej listy książek do przeczytania w najbliższym czasie. Czego się spodziewam? Wciągającej lektury czyli ciekawej intrygi rozegranej w znajomej i lubianej scenerii oraz bohaterów, którzy wzbudzą emocje i pozwolą się do siebie przywiązać. Jestem też ciekawa sposobu przedstawienia postaci historycznych: mam na ich temat własne wyobrażenia i chętnie porównam je z kreacją Adama Podlewskiego".

Nadmienimy przy okazji, że nie są to jedynie tytuły z ofensywy Skarpy Warszawskiej. Nowe projekty zapowiedział wywołany wcześniej Krzysztof Bochus, a także Grzegorz Kalinowski, który będzie bohaterem naszego kolejnego materialu specjalnego. Warto nadmienić, że już wkrótce swoją premierę będzie mieć "Śmierć z ogłoszenia", trzeci tom trylogii o Kornelu Strasburgerze.

Żmiejewska i Bochus mówią o "Zakonie Świętego Brutusa..." Podlewskiego!

oceń:

Nowy komentarz
Musisz się zalogować aby dodać komentarz
Bestsellery
Zobacz najpopularniejsze tytuły
Wydarzenia
Zobacz ostatnie wydarzenia ze świata kryminału

Ostatnie komentarze

Dodano przez: KamilJakiśtam

Polecani autorzy

Marta GuzowskaJacek OstrowskiKatarzyna KacprzakMałgorzata RogalaGrzegorz KalinowskiAlek Rogoziński

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
Token
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.