Share

Zbrodnicze historie, czyli retro-kryminały w Skarpie Warszawskiej!

Retro-kryminały, którym na polskim rynku patronuje Marek Krajewski czy Marcin Wroński stanowią interesującą i nietypową rozrywkę. W zbrodniczej intrydze liczy się bowiem nie tylko dojście do zbrodni, ale również ukazanie historycznej prawdy - a przynajmniej próba zbliżenia się do niej.

Wśród nowych tytułów, na które warto zwrócić uwagę z tego nurtu jest "Warszawianka" Idy Żmiejewskiej. Jednak nie tylko. Jakiś czas temu pisaliśmy o nowej powieści Adama Podlewskiego, a także planach Krzysztofa Bochusa, autora "Listy Lucyfera". Wszyscy wspomniani autorzy będą tworzyć retro-krymnały z oficyny Skarpa Warszawska, co daje swoiste podstawy pod specjalną linię wydawniczą.

Co o inicjatywie mówi Rafał Bielski, szef wydawnictwa oraz redaktor naczelny magazynu kryminalnego Pocisk? "Postanowiliśmy mocniej zaangażować się w wydawanie powieści historycznych. To trudny gatunek, wymajający zarówno od pisarza jak i redaktora prowadzącego ogromnej wiedzy i pasji. Jestem jednak przekonany że ten ogrom pracy zostanie doceniony zarówno przez krytyków/blogerów... O nowych premierach i informacjach ze świata kryminału w stylistyce retro będziemy pisać w przyszłości!

Zbrodnicze historie, czyli retro-kryminały w Skarpie Warszawskiej!

oceń:

Dodaj komentarzKomentarze (0)
Bestsellery
Zobacz najpopularniejsze tytuły
Wydarzenia
Zobacz ostatnie wydarzenia ze świata kryminału

Ostatnie komentarze

Dodano przez: KamilJakiśtam

Polecani autorzy

Marta GuzowskaJacek OstrowskiKatarzyna KacprzakMałgorzata RogalaGrzegorz KalinowskiAlek Rogoziński

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
Token
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.