Share

Zapowiedziano serialowe uniwersum na podstawie thrillerów Johna Grishama!

John Grisham, amerykański prawnik, autor bestsellerowych thrillerów prawniczych i kryminałów, dumnie wkracza do świata telewizji! Czy wiecie, że platforma Hulu chce zaadaptować najsłynniejsze powieści Johna Grishama i na ich kanwie stworzyć serialowe uniwersum?

Na razie zapowiedziano dwa seriale, które będą adaptacjami powieści "Zaklinacz deszczu" i "Samotny wilk". Projekt, którego robocza nazwa brzmi po prostu"The Grisham Universe" w niedalekiej przyszłości zostanie powiększony o kolejne seriale na podstawie książek pisarza. Co ciekawe, wspomniane pierwsze seriale będą tak naprawdę jedną opowieścią splecioną z elementów większej historii fabularnej. Wiadomo na przykład, że w jednym, jak i drugim serialu pojawiać będą się Ci sami bohaterowie, dzięki czemu każdy odcinek zyskać może miano crossovera. Ponadto w "Zaklinacza deszczu" oraz "Samotnego wilka" pojawi się jeden i ten sam antagonista. Według twórców produkcje zostaną stworzone w taki sposób, żeby można je było oglądać jako autonomiczne tytuły.

Za seriale odpowiadać będą scenarzysta Michael Seitzman znany z produkcji zatytułowanej "Quantico", producent Jason Richman oraz sam Grisham. Tę trójkę wspomogą producentka Christina Davis i członkowie firmy Maniac Productions. Dalsze szczegóły dotyczące "Zaklinacza deszczu" i "Samotnego wilka" na razie nie są znane.

To jednak nie wszystko! Zaledwie przed paroma dniami Netflix zaprezentował zwiastun serialu "Niewinny człowiek", sześcioodcinkowego serialu dokumentalnego, który stanowi adaptację jedynej powieści non-fiction w dorobku pisarza. Będzie to przedstawienie dwóch sprawach morderstw popełnionych w mieście Ada w stanie Oklahomie w latach 80. XX wieku. Okazuje się, że po lataach na jaw wychodzą nowe dowody, a wiele osób zaczyna zadawać sobie pytanie, czy w stan oskarżenia postawiono właściwych ludzi... Być może osoba lub osoby odpowiedzialne za zbrodnię wciąż są na wolności.

Serial został wyreżyserowany przez Claya Tweela ("Znalezione, nie kradzione", "Gleason, Print the Legend"). Na ekranie będziemy mogli obejrzeć wywiady z przyjaciółmi i członkami rodzin ofiar. W produkcji znalazły się także rozmowy z mieszkańcami Ady, prawnikami, dziennikarzami i innymi osobami zaangażowanymi w opisywane sprawy. Zwiastun serialu możecie zobaczyć w tym miejscu

Źródło: Variety, Deadline

Zapowiedziano serialowe uniwersum na podstawie thrillerów Johna Grishama!
Autor:Marcin Waincetel

oceń:

Dodaj komentarzKomentarze (0)

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
Token
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.