"Joker", czyli materiał na pracę z kryminologii? Tak twierdzą naukowcy
01
17.10.2019

Książę Zbrodni, którego historię przepracowywano na gruncie komiksów, a także filmów - czego najnowszym dowodem jest "Joker" - może inspirować. Również naukowców związanych ze światem kryminologii.

Zapowiedzi
Adam Podlewski zaprasza do świata zbrodniczych tajemnic - poznajcie "Zakon Świętego Brutusa..."!
02
16.10.2019

Adam Podlewski, twórca rewelacyjnej powieści "Wars i Sawa", zachęca do poznania swojej nowej książki. A jest nią szczególna historia, którą znamy pod tytułem "Zakon Świętego Brutusa. Opowieść spiskowa o dawnej Warszawie".

Zapowiedzi
Zespół FBI na tropie psychopatycznego mordercy - reżyseruje twórca "Dzikich historii"!
03
16.10.2019

Czy wiecie, że Mark Strong ("Shazam!") zagra u boku Shailene Woodley w filmie "Misanthrope"? Obraz wyreżyseruje autor "Dzikich historii", Argentyńczyk Damián Szifrón.

Zapowiedzi
"Chyłka" powraca! Plakat i zdjęcia z nowego sezonu
04
16.10.2019

Remigiusz Mróz zapowiedział, że jego nową powieścią będzie "Iluzjonista", a my przypominamy, że już wkrótce zadebiutuje drugi sezon serialu "Chyłka". Znamy szczegóły widowiska!

Zapowiedzi
"Gomorra" powraca! Zobaczcie zwiastun nowego filmu!
05
15.10.2019

Ależ wiadomość! Okazuje się, że serial "Gomorra" doczeka się filmowego spin-offa, którego głównym bohaterem bedzie Ciro Di Marzio. Zobaczcie pierwszy zwiastun nadchodzącego widowiska.

Zapowiedzi
Stallone i Lundgren stworzą nowy serial - to już oficjalne
06
15.10.2019

Wszystko jasne! Bo to już pewne, że "The International", czyli serial przy którym pracują Sylvester Stallone i Dolph Lundgren, ostatecznie ujrzy światło dzienne.

Zapowiedzi
Jaki jest musical na podstawie kryminałów Marka Krajewskiego?
07
15.10.2019

Swoją premierę ma dziś "Golem", najnowsza powieść niezastąpionego Marka Krajewskiego. Wrocławski specjalista od literackiej zbrodni w stylistyce retro może się również pochwalić szczególną adaptacją na podstawie cyklu o Eberhardzie Mocku. Mowa o przedstawieniu muzycznym, do którego inspiracją jest cykl rozpoczęty powieścią "Śmierć w Breslau".

Zapowiedzi
Robert Małecki zapowiada nową powieść!
08
15.10.2019

Robert Małecki, niezwykle ceniony autor, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru 2019, zapowiada nową książkę! Będzie to "Zadra", kolejna część serii z komisarzem Bernardem Grossem.

Zapowiedzi
Netflix z nową komedią kryminalną? Planowany dodatkowy "Zabójczy rejs"!
09
15.10.2019

Czy wiecie, żę Netflix dał zielone światło na realizację sequela komedii kryminalnej "Zabójczy rejs"? Streamingowy gigant liczy na to, że w głównych rolach powróci zarówno Adam Sandler, jak i Jennifer Aniston, a scenariusz przygotuje raz jeszcze James Vanderbilt.

Zapowiedzi
Marta Guzowska opowie nam o pewnej zbrodni...
10
15.10.2019

Swoją oficjalną premierę ma dzisiaj "Rok szczura", najnowsza książka kryminalna spisana piórem niezastąpionej Marty Guzowskiej. Autorka należąca do TeamPocisk jest również jedną z prowadzących telewizyjny projekt "Opowiem ci o zbrodni".

Zapowiedzi
"Wojny szpiegów" - zobaczcie zwiastun serialu!
11
12.10.2019

Miłośnicy historii szpiegowskich będą zachwyceni! To lepsze niż fikcja. Agenci stąpają po kruchym lodzie, muszą wiedzieć, kiedy się wycofać...

Zapowiedzi
"Zakon Świętego Brutusa. Opowieść spiskowa o dawnej Warszawie" - poznajcie tajemnice zbrodni, odkryjcie niezapomnianą historie!
12
12.10.2019

Zbrodnie sprzed lat, tajemnice kryminalistyki, sekrety historii, spiski, zdrady, knowania... słowem - wszystko, co niespodziewane! Oto rzeczywistość, którą swoim czytelnikom zaserwował Adam Podlewski na łamach swojej najnowszej książki "Zakon Świętego Brutusa. Opowieść spiskowa o dawnej Warszawie".

Zapowiedzi
"The Courier" Gary Oldman i Olga Kurylenko w obsadzie - zobaczcie zwiastun!
13
12.10.2019

"The Courier" to opowieść o zatrudnionej przez okrutnego zbrodniarza kurierce, która nieświadoma niczego musi dostarczyć bombę gazową, by zabić świadka zeznającego przeciwko niemu, mężczyznę imieniem Nick. Po tym, jak dziewczyna ratuje go z opresji, musi wspólnie z nim przetrwać atak wynajętych zabójców.

Zapowiedzi
Książka jest bowiem żywa tylko wtedy, gdy znajdzie drogę do serc i umysłów czytelników - Krzysztof Bochus dziękuję swoim czytelnikom!
14
12.10.2019

Krzysztof Bochus dał się poznać jako prawdziwy fachowiec i erudyta, który z dbałością dookreśla detale swoich zbrodniczych intryg. Autor z TeamPocisk w jednym z ostatnich wywiadów wypowiedział się na temat swoich ostatnich książek, dziękując przy okazji za dowody uznania ze strony czytelników.

Zapowiedzi
"Oficer i szpieg" - zwiastun nowego filmu Romana Polańskiego!
15
10.10.2019

"Oficer i szpieg" to nowy film w reżyserii Romana Polańskiego, który debiutował już na zagranicznych festiwalach filmowych. Zobaczcie zwiastun widowiska!

Zapowiedzi
"Iluzjonista" - nowa powieść Remigiusza Mroza!
16
09.10.2019

Remigiusz Mróz podzielił się ostatnio nowymi informacjami na temat swoich telewizyjno-filmowych projektów, a dzisiaj przedstawił informacje na temat swojej nowej powieści. Będzie nią "Iluzjonista"...

Zapowiedzi
Batman - Biały Rycerz
17
07.10.2019

Pierwszy album ukazujący się pod logo DC Black Label. W powieści graficznej Batman – Biały Rycerz Sean Murphy, uznany scenarzysta i rysownik, rozkłada najsłynniejszych komiksowych przeciwników na części pierwsze, zadaje pytania o naturę sprawiedliwości, źródła korupcji, prawdę o aktywistach społecznych, bada najmroczniejsze aspekty życia związane z chorobą umysłową. Książę Zbrodni wychodzi z trawiącego go przez lata szaleństwa i odrodza się jako Jack Napier. Pragnie uzdrowić miasto, które dotąd sam terroryzował.

Zapowiedzi
Oficjalnie: "Nieodnaleziona" Remigiusz Mroza jako serial!
18
05.10.2019

Ależ wiadomość ze świata literacko-filmowego kryminału! Remigiusz Mróz za sprawą swojego konta na faceoboku wyjawił, która z jego książek stanie się podstawą nowego projektu.

Zapowiedzi
Bestsellery
Zobacz najpopularniejsze tytuły
Wydarzenia
Zobacz ostatnie wydarzenia ze świata kryminału

Ostatnie komentarze

Dodano przez: KamilJakiśtam

Polecani autorzy

Marta GuzowskaJacek OstrowskiKatarzyna KacprzakMałgorzata RogalaGrzegorz KalinowskiAlek Rogoziński

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.