Share

ZAMIANA

Zamiana mieszkań miała być remedium na małżeńskie problemy. Pytanie tylko, czy nadal jest co ratować. Uważaj, kogo wpuszczasz do domu...

Małżeństwa mają swoje tajemnice, a partnerzy - sekrety, które najchętniej zachowaliby dla siebie. Choć Caroline i Francis przez długi czas ukrywali przed sobą swoje demony, ostatecznie postanawiają zawalczyć o swoją relację. Żadne z nich nie odważa się zastanowić, czy nadal jest jeszcze cokolwiek do uratowania.
Zamieniają się mieszkaniami z osobą znalezioną przez Internet: na tydzień oddają swój apartament w mieście i przenoszą się do eleganckiego domu na przedmieściu Londynu. Mają zapomnieć o problemach i odnaleźć dawny żar, który ich kiedyś połączył. Z dala od codziennej rutyny, dziecka i zmartwień, chcą spędzić ze sobą więcej czasu. To nowy początek dla pogrążonego w kryzysie związku – jego chorobliwych reakcji i uzależnienia oraz jej niewierności.
Jednak sam dom w pierwszym kontakcie przyprawia ich o dreszcze – surowy, pusty, wręcz złowrogi. W dodatku Caroline szybko zaczyna odczuwać poważny niepokój: kwiaty w łazience, muzyka w salonie – dla kogoś, kto jej nie zna, mogłyby wydawać się przypadkowe, jednak ona wie, że zostały wybrane specjalnie dla niej. Przez kogoś, kto doskonale ją zna.
Kiedy znaczących nawiązań do jej dawnego życia pojawia się coraz więcej, a poznana na spacerze sąsiadka wykazuje niezdrowe zainteresowanie parą, Caroline obawia się, że osoba, o której przez ostatnie lata starała się zapomnieć, desperacko pragnie powrócić do jej życia. A jej powrót oznacza ogromnie niebezpieczeństwo dla Caroline i jej rodziny...
Zwłaszcza że teraz ten ktoś jest w jej domu i robi wszystko, by ta wizyta okazała się niezapomniana.

Historia opowiedziana w dwóch planach czasowych z perspektywy różnych bohaterów powoli ukazuje świat, w którym każde z małżonków toczy swoją grę pozorów.

Zamiana
Autor:Rebecca Fleet
Przekład:Aga Zano
Wydawnictwo:Marginesy
Premiera:2019-01-16
Liczba stron:320

oceń:

Dodaj komentarzKomentarze (0)
Powiązane
Zobacz informacje powiązane z tym autorem

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.