Share

"To kompletnie surrealistyczne uczucie!", czyli Remigiusz Mróz mówi o serialowej Chyłce

Remigiusz Mróz, polski prawnik i pisarz, autor bestsellerowych powieści, dzieli się swoimi wrażeniami z prac na planie serialu "Chyłka - Zaginięcie"!

Mówiliśmy już o tym, że ekipa Dzień Dobry TVN rozmawiała już z odtwórcami głównych ról w serialu. O proces tworzenia i wrażenia z produkcji zapytany został również Remigiusz Mróz, a więc - jak sam o sobie powiedział - nie ojciec, a... ojciec chrzestny Chyłki. "To kompletnie surrealistyczne uczucie – tak, jakby ktoś w środku nocy wpadł do mojej sypialni, wniknął w moją jazń, wyciągnął stamtąd obrazy i pozniej gdzieś je przewiózł" - powiedział Remigiusz Mróz, gdy został zapytany o to, jakie to jest uczucie, gdy przeniósł się na plan serialu.

Mróz wypowiedział się również na temat tego, czy w momencie rozpisywania portretu Chyłki miał przed oczami jakiś konkretny obraz, wzór kobiety. "Wydaje mi się, że to jest zawsze obraz bohatera, jeżeli jest odpowiednio wyrazisty, tyle że... nie sposób go opisać tak, jakbyśmy opisywali znajomego. Widzimy twarz, która jest gdzieś w naszej wyobrazni, ale nie potrafilibyśmy jej przenieść dokładnie w skali jeden do jednego. Miałem szatański pomysł, aby nie opisywać wyglądu Chyłki i nawet nie napisać, jaki ma kolor włosów, no i to rzeczywiście wzbudzało pewne kontrowersje. Na spotkaniach autorskich pytałem czytelników, jaki, według nich, ma kolor włosów Chyłka, kiedy jeszcze nie wcieliła się w nią Magdalena Cielecka – i wtedy zawsze zdania były podzielone. Jedni mówili, że blondynka, inni, że brunetka, ruda... nikt nie mówił, że jest na przykład... łysa."

Co ciekawe dla fanów prozy Mroza, autor wypowiedział się również na temat udziału w serialowej adaptacji jego prozy. Okazuje się, że pisarz wziął czynny udzial w projekcie: "Zagrałem taką rolę wybitnie oscarową. W pierwszej scenie zagrałem prawnika stojącego, a w drugiej... prawnika, który się opiera. Nie była to rola mówiona, jednak w drugim sezonie mam obiecaną rolę trupa (śmiech)". O tym, jakie będą efekty przeniesienia historii Chyłki na telewizyjny ekran dowiemy się już wkróce, bo 26 grudnia tego roku! 

"To kompletnie surrealistyczne uczucie!", czyli Remigiusz Mróz mówi o serialowej Chyłce

oceń:

Dodaj komentarzKomentarze (0)
Bestsellery
Zobacz najpopularniejsze tytuły
Wydarzenia
Zobacz ostatnie wydarzenia ze świata kryminału

Ostatnie komentarze

Dodano przez: KamilJakiśtam

Polecani autorzy

Marta GuzowskaJacek OstrowskiKatarzyna KacprzakMałgorzata RogalaGrzegorz KalinowskiAlek Rogoziński

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
Token
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.