Share

"Rok szczura" Marty Guzowskiej - przemyślenia i oczekiwania Jacka Ostrowskiego

"Rok szczura" to bodaj jedna z najbardzieje nieoczywistych i zagadkowych powieści, w których zbrodnicza tajemnica łączy się z wielką historią i małymi dramatami. A także zarazą. I kłamstwem.

W książce - kolejnej już w ramach linii wydawniczej TeamPocisk - nie brakuje niespodziewanych twistów, o czym przekonuje sama autorka. Niedawno na temat "Roku szczura" wypowiadała się Katarzyna Kacprzak oraz Alek Rogoziński. Jakie oczekiwania względem historii ma Jacek Ostrowski? Oddajmy głos twórcy "Paragrafu 148"

Nie miałem jeszcze przyjemności zapoznać się z nową powieścią Marty. A zatem muszę napisać o swoich oczekiwaniach. Będę się wspierał okładką książki. Mężczyźni są wzrokowcami , co nieraz nas gubi szczególnie przy ocenianiu kobiet. Tu chodzi jednak o powieść. A zatem. - Myślę, że strzykawka odegra tu kluczową rolę, będzie narzędziem zbrodni. Zagadkę kryminalną rozwiąże człowiek spod znaku Szczura, w roku Szczura. Przestępca będzie spod znaku Węża lub Konia. Akcja powieści rozegra się najpóźniej w latach osiemdziesiątych, to schyłek używania tego typu strzykawek. Marta jest archeologiem, więc akcja powieści rozegra się w miejscu wykopalisk. Stawiam na Kretę.

Marta Guzowska niejednokrotnie udowadniała nam, że potrafi opowiadać o kryminalnych intrygach - nie tylko w nawiązaniu do archeologicznych odkryć. Warto dodać, że wspomniany wcześniej Jacek Ostrowski jeszcze w tym miesiącui zaprosi nas z kolei do świata skąpanego w mrokach PRL-u...

Opracował: Marcin Waincetel

"Rok szczura" Marty Guzowskiej - przemyślenia i oczekiwania Jacka Ostrowskiego

oceń:

Dodaj komentarzKomentarze (0)
Bestsellery
Zobacz najpopularniejsze tytuły
Wydarzenia
Zobacz ostatnie wydarzenia ze świata kryminału

Ostatnie komentarze

Dodano przez: KamilJakiśtam

Polecani autorzy

Marta GuzowskaJacek OstrowskiKatarzyna KacprzakMałgorzata RogalaGrzegorz KalinowskiAlek Rogoziński

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
Token
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.