Share

"Opowiem ci o zbrodni" - projekt inny niż wszystkie... Co stanowi jego niezwykłość?

Telewizyjny format "Opowiem ci o zbrodni" to program zupełnie inny niż wszystkie. W nowym sezonie czołowi polscy pisarze przyjrzą się siedmiu prawdziwym zbrodniom, które wstrząsnęły Polską. Kradzieże, rozboje, zaginięcia, porwania i morderstwa... prawda potrafi być niezwykle bolesna.

Ale równocześnie oczyszczająca. Stąd też pisarze i pisarki specjalizujące się w tematyce literackiej zbrodni - Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy oraz Katarzyna Puzyńska, a także Joanna Opiat-Bojarska i Max Czornyj - ze znawstwem i wyczuwalną empatią mówią o sprawach, które prowokują do pytań. Związanych z naturą zła. I okolicznościami zbrodni.

Agnieszka Kubiak, dyrektor ds. lokalnych produkcji i kreacji Crime+Investigation Polsat, producent nadzorujący, zdradziła nam, w czym zawiera się specyfika "Opowiem ci o zbrodni". "Podobnie jak we wszystkich programach, które produkujemy na Crime+Investigation Polsat, sięgnęliśmy po prawdziwe zbrodnie, które wydarzyły się w Polsce. W każdym z naszych programów opowiadamy o nich z szacunkiem i empatią, zdając sobie sprawę, że opowiadamy o prawdziwych ludzkich dramatach. Nie interesuje nas styl tabloidowy."

Agnieszka Kubiak dodaje także, że: "Tym, co różni „Opowiem ci o zbrodni" od innych naszych programów jest udział znakomitych polskich pisarzy literatury kryminalnej. Aby mogli rzetelnie opowiedzieć o każdej zbrodni, zapewniliśmy im wszystkie dostępne narzędzia. Mieli wgląd do akt, możliwość rozmów z osobami zaangażowanymi w śledztwa, często z rodzinami ofiar. Mam wrażenie, że dla wszystkich autorów, którzy wzięli udział w projekcie opowiadanie o prawdziwych, ludzkich tragediach było emocjonalnie trudne. Tym bardziej, że w nowym sezonie odwiedzają miejsca bezpośrednio związane ze zbrodniami i rozmawiają ze świadkami, bliskimi i przyjaciółmi ofiar."

Zaintrygowani? Więcej o projekcie dowiecie się z naszych poprzednich wpisów i specjalnego wywiadu, którego niedawno udzieliła nam Joanna Opiat-Bojarska.

"Opowiem ci o zbrodni" - projekt inny niż wszystkie... Co stanowi jego niezwykłość?

oceń:

Dodaj komentarzKomentarze (0)
Bestsellery
Zobacz najpopularniejsze tytuły
Wydarzenia
Zobacz ostatnie wydarzenia ze świata kryminału

Ostatnie komentarze

Dodano przez: Ela Rewińska

Polecani autorzy

Marta GuzowskaJacek OstrowskiKatarzyna KacprzakMałgorzata RogalaGrzegorz KalinowskiAlek Rogoziński

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.