Share

"Joyland" - paranormalny kryminał Kinga jako serial!

"Joyland" - paranormalny kryminał Kinga jako serial!

Dzieła Stephena Kinga wydają się być nieskończonym surowcem, który inspiruje coraz to nowych twórców. Nie tak dawno dostaliśmy wszakże serial "Pan Mercedes" oraz "Castle Rock", trwają prace nad nową częścią "To" oraz "Smętarzem dla zwierzaków", a także ekranizacją książki "Doktor Sen"... teraz z kolei stacja Freeform podjęła decyzję, że czas na jeszcze kolejną ekranizację powieści króla horroru. Mowa o powieści "Joyland"!

Stacja Freeform (wcześniej ABC Family), odpowiedzialna za produkcję "Słodkich Kłamstewek" czy superbohaterskiego "Cloak an Dagger", zekranizuje powieść Joyland. Książka, łącząca w sobie elementy grozy, czarnego kryminału oraz historii psychologicznej, koncentruje się na losach postaci... Devina Jonesa, studenta college'u, który zatrudnia się na okres wakacji w lunaparku po to, aby zapomnieć o dziewczynie, która złamała mu serce. Tam jednak zmuszony jest zmierzyć się z czymś dużo straszniejszym: brutalnym morderstwem sprzed lat, losem umierającego dziecka i mrocznymi prawdami o życiu – i tym, co po nim następuje. Wszystko to sprawi, że jego świat już nigdy nie będzie taki sam... Życie nie zawsze jest ustawioną grą. Czasem nagrody są prawdziwe. Bywają też cenne.

Uwielbiam kryminały, kocham tajemnice, fascynują mnie duchy. "Joyland" to jedna z moich ulubionych książek, która stanowi kombinacje wszystkich wymienionych elementów. - powiedział Stephen King. Z kolei Karey Burke, producent wykonawczy serialu, przyznał: Jesteśmy zaszczyceni możliwością współpracy ze Stephenem Kingiem - mistrzem opowieści - który rozumie znaczenie kulturowo osadzonych opowieści, rezonujących, na bardzo osobistym poziomie, w każdym czytelniku. Nie możemy się doczekać, aż Joyland stanie się częścią naszej oferty. 

Za produkcję pilotowego odcinka odpowiadają Chris Peña oraz Cyrus Nowraste. Póki co, nie znamy daty premiery widowiska, ani szczegółów związanych z obsadą. Na bieżąco będziemy jednak informować o nowych informacjach!

Źródło: Deadline

 

"Joyland" - paranormalny kryminał Kinga jako serial!

oceń:

Dodaj komentarzKomentarze (0)
Wydarzenia
Zobacz ostatnie wydarzenia ze świata kryminału

Ostatnie komentarze

Dodano przez: Andrzej Sałak

Polecani autorzy

Marta GuzowskaJacek OstrowskiKatarzyna KacprzakMałgorzata RogalaGrzegorz KalinowskiAlek Rogoziński

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.