Share

"Czarny mercedes" - pierwsze wieści o nowym filmie Janusza Majewskiego!

Janusz Majewski, nestor i mistrz rodzimego kina, autor "Zaklętych rewirów" czy "Złota dezerterów", zamierza zrealizować film na podstawie swojego literackiego kryminału. Mowa jest tutaj o historii "Czarny mercedes".

Kultowy twórca od dłuższego czasu nosił się z zamiarem rozpoczęcia zdjęć do filmu. Teraz okazuje się, że projekt jest już w fazie realizacyjnej. Takimi rewelacjami podzieliło się Wydawnictwo Marginesy, czyli oficyna nakładem której dwa lata temu ukazał się "Czarny mercedes". Wiemy już, że reżyserem oraz autorem scenariusza jest Janusz Majewski, z kolei operatorem zaangażowanym w projekt został Arkadiusz Tomiak, natomiast za kostiumy w retro-kryminale odpowiedzialna będzie Elżbieta Radke. Główne role zagrają Artur Żmijewski, Maria Dębska, Marcel Sabat i Aleksandar Milićević. W rolach głównych wystąpią: Aleksandar Milićević jako Max (na zdjęciu poniżej), Artur Żmijewski jako Karol, Maria Dębska, która wcieli się w rolę Anety/Krystyny i Marcel Sabat jako Egon. Zagrają również: Sonia Bohosiewicz, Danuta Stenka, Natalia Rybicka, Izabela Dąbrowska, Andrzej Seweryn, Andrzej Zieliński, Marian Opania, Wiktor Zborowski, Andrzej Mastalerz, Andrzej Baranowski, Przemysław Bluszcz, Antoni Królikowski i inni.

Premiera filmu zaplanowana jest na jesień 2019 roku. O czym traktuje "Czarny mercedes"? Oddajmy głos literaturze... Janusz Majewski - mistrz stylu - w prawdziwie akuninowskiej opowieści o nadkomisarzu Rafale Królu, który ma rozwikłać tajemnicę śmierci pięknej młodej kobiety w okupowanej Warszawie. Nie jest ona Krystyną Holzer, jak świadczyć by mogła jej kenkarta, lecz Żydówką ukrywaną przez Polaka - spolonizowanego Saksończyka - mecenasa Karola Holzera. Przed wybuchem wojny dziewczyna była jego studentką, a zarazem obiektem niespełnionej miłości. W sprawę zostaje zaangażowany nadkomisarz Rafał Król, funkcjonariusz Policji tzw. Granatowej, współpracującej z Niemcami, ale także zaprzysiężony żołnierz polskiego podziemia, wykonujący jego rozkazy - czytamy na stronie Wydawnictwa Marginesy.

Zaintrygowani? Zerknijcie zatem na naszą recenzję "Czarnego mercedesa", który w ubiegłym roku doczekał się kontynuacji pod postacią "Ryku kamiennego lwa".

"Czarny mercedes" - pierwsze wieści o nowym filmie Janusza Majewskiego!

oceń:

Nowy komentarz
Musisz się zalogować aby dodać komentarz
Bestsellery
Zobacz najpopularniejsze tytuły
Wydarzenia
Zobacz ostatnie wydarzenia ze świata kryminału

Ostatnie komentarze

Dodano przez: KamilJakiśtam

Polecani autorzy

Marta GuzowskaJacek OstrowskiKatarzyna KacprzakMałgorzata RogalaGrzegorz KalinowskiAlek Rogoziński

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
Token
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.