Share

"Blady Koń", czyli kolejna ekranizacja kryminału Agathy Christie!

Czy wiecie, że telewizyjna BBC One, firma producencka Mammoth Screen, spółka Agatha Christie Limited, Amazon Prime Video oraz Endeavour Content zrealizują kolejną ekranizację prozy Agathy Christie? Tym razem na telewizyjną opowieść zostanie przeniesiona powieść "Tajemnica bladego konia".

Wiadomo już, że Sarah Phelps, współpracująca między innymi przy serialu "The A.B.C. Murders" opracowała scenariusz dwuczęściowego filmu telewizyjnego, który wyreżyseruje Leonora Lonsdale. Zapowiada się nad wyraz ciekawe widowisko z nieszablonową intrygą kryminalną. Z jakiego powodu? Przypomnijmy, o czym właściwie traktował literacki pierwowzór...

...Blady Koń to nazwa pubu, nad którym mieszkają trzy staruszki uprawiające czarną magię. Pojawia się też w kontekście listy tajemniczych zgonów, która wpada w ręce policji oraz samozwańczego detektywa Marka Easterbrooka i jego przyjaciółki Ginger. Według angielskiego prawa nie można nikogo skazać za morderstwo popełnione za pomocą magii, dlatego Mark i Ginger, aby odkryć prawdę, muszą skorzystać z usług mieszkanek Bladego Konia. Do zasad pisania powieści kryminalnych należał zakaz stosowania „pozaziemskich mocy", toteż Agata Christie znalazła przyziemne, choć nieoczekiwane rozwiązanie.

A korzystając z okazji przypominamy, że w planach jest kryminał bazujący na "Śmierci na Nilu" oraz nietypowy projekt od twórcy "Gwiezdnych wojen", który stanowi swoisty hołd dla prac Agathy Christie. Jako ciekawostkę warto dodać, że w przeszłości zekranizowano już tę historię jako 20 odcinek 5 serii serialu "Agatha Christie: Panna Marple".

"Blady Koń", czyli kolejna ekranizacja kryminału Agathy Christie!

oceń:

Dodaj komentarzKomentarze (0)
Bestsellery
Zobacz najpopularniejsze tytuły
Wydarzenia
Zobacz ostatnie wydarzenia ze świata kryminału

Ostatnie komentarze

Dodano przez: KamilJakiśtam

Polecani autorzy

Marta GuzowskaJacek OstrowskiKatarzyna KacprzakMałgorzata RogalaGrzegorz KalinowskiAlek Rogoziński

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
Token
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.