Share

Team Pocisk - Marta Guzowska i "Gra w oczko" Grzegorza Kalinowskiego

Kryminalna grupa literacka Team Pocisk składa się z wyjątkowych osobowości. Twórców, którzy w mistrzowski sposób wykorzystują gatunkową formułę powieści ze świata zbrodni. Niektórzy kryminał zabarwiają humorem, obyczajową aurą, inni stawiają na oddanie detali historii, przenosząc nas do odległych miejsc i czasów... Niektórzy bazują na mrożących krew w żyłach faktach, inni wykorzystują nieskończone pokłady fantazji. Co łączy Martę Guzowską i Grzegorza Kalinowskiego. Odpowiedź jest prosta: "Gra w oczko"

Marta Guzowska, jedna z najbardziej utytułowanych autorek w polskim kryminale, zdobywczyni nagród Wielkiego Kalibru i Złotego Pocisku, twórczyni "Ofiary Polikseny" i "Ślepego archeologa" postanowiła podzielić się swoją opinią na temat najnowszej powieści Grzegorza Kalinowskiego, "Gry w oczko", pierwszego oficjalnego tytułu w ramach grupy literackiej Team Pocisk.

Marta Guzowska: "Gra w oczko" to taki kryminał, w którym człowiek się rozsmakowuje. Bo oprócz tego, że śledzi intrygę kryminalną, już od pierwszej strony zaczyna doceniać rozmaite smaczki. Tu smaczek ze świata sportu, tam – ze świata mediów, a ówdzie – ze świata policji. I – chociaż czytałam uważnie – chyba nie rozszyfrowałam jeszcze wszystkich aluzji (EDIT: mój Tata, wieloletni kibic, obiecał, że mi zdradzi te sportowe, bo chyba mam za małą wiedzę, żeby rozgryźć je sama). Rzadko czytam książki więcej niż jeden raz, ale po powieść Grześka Kalinowskiego chyba sięgnę powtórnie – chociaż już wiem, kto jest sprawcą zbrodni. Po prostu mam ochotę na jeszcze więcej smaczków. To szczególny kryminał, w których mniej ważne jest KTO zabił, a bardziej – JAK do tego doszło."

Zarówno Marta Guzowska, jak i Grzegorz Kalinowski to nasi stali felietoniści, którzy zastanawiają się nad tym, "Jak przechytrzyć sztuczną inteligencję" czy przywołują niedoceniane filmy, gdy piszą "Retro jeszcze nienakręcone i zapomniane".

Opracował: Marcin Waincetel.

Grafika: Agnieszka Kielak

Team Pocisk - Marta Guzowska i "Gra w oczko" Grzegorza Kalinowskiego
Autor:Team Pocisk

oceń:

Nowy komentarz
Musisz się zalogować aby dodać komentarz
Bestsellery
Zobacz najpopularniejsze tytuły
Wydarzenia
Zobacz ostatnie wydarzenia ze świata kryminału

Ostatnie komentarze

Dodano przez: KamilJakiśtam

Polecani autorzy

Marta GuzowskaJacek OstrowskiKatarzyna KacprzakMałgorzata RogalaGrzegorz KalinowskiAlek Rogoziński

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
Token
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.