Paweł Pollak: Pisanie to hobby
01
20.07.2021

Polski pisarz, tłumacz języka szwedzkiego, wydawca, tłumacz przysięgły i recenzent. O tłumaczach, krytykach i satysfakcji z pisania z Pawłem Pollakiem rozmawia Adam Podlewski.

Wywiady
Grzegorz Kapla: musimy rozumieć, na co patrzymy
02
12.07.2021

O romantyzmie, pandemii i śmierci z Grzegorzem Kaplą rozmawia Adam Podlewski.

Wywiady
Iwona Bogusz: róbmy to, co sprawia nam przyjemność
03
23.06.2021

„Przed napisaniem powieści pracowałam jako nauczyciel biologii oraz jako funkcjonariusz policji ze specjalizacją w dziedzinie problematyki nieletnich i techniki kryminalistycznej. Moją specjalnością jest biologia kryminalistyczna, fotografia kryminalistyczna oraz medycyna sądowa. Aktualnie w tej dziedzinie szkolę dzisiejszych techników kryminalistyki."

Wywiady
Marlena Siwiak, Marian Siwia: Wszystko, co czytamy, STANOWI INSPIRACJĘ
05
15.04.2021

O teoriach spiskowych, etyce i pracy w duecie.

Wywiady
Marta Zaborowska: To wizjonerzy działają
06
18.12.2020

O gimnastyce dla szarych komórek, prywatnych detektywach i kryminalnej magii z Martą Zaborowską rozmawia Adam Podlewski.

Wywiady
Katarzyna Gacek: Moja bohaterka lubi wtykać nos w nie swoje sprawy.
07
15.12.2020

Od początku wiedziałam, że nie chcę pisać klasycznego procedurala, bo zwyczajnie nie czuję się na siłach. Więc trochę z wygody, a trochę z braku wiary w siebie postanowiłam do rozwiązywania zagadek używać amatorki, żeby nikt się potem nie czepiał, że coś się nie zgadza.

Wywiady
Andrzej Janikowski: Do pisania ciągnęło mnie już od wczesnych lat.
08
30.11.2020

Przemawia do mnie sposób, w jaki opowiadają historie kryminalne Thomas Harris i James Patterson.

Wywiady
Grażyna Biskupska - Zawsze byłam jednym z ogniw bardzo długiego łańcucha.
09
02.11.2020

W polskich serialach czy literaturze często się zdarza, że jeden policjant robi wszystko. A nie istnieją tacy ludzie, którzy robią wszystko.

Wywiady
Każdy z nas ma jakąś przeszłość, swoje słabości i lęki - wywiad z Kingą Wójcik.
10
23.10.2020

Chyba wszyscy mamy świadomość, że internet to ogromne dobro. Ilość informacji, do jakich mamy dostęp; książki, muzyka, filmy i cała szeroko pojęta kultura i rozrywka zawiera się w jednym miejscu – w naszym telefonie lub komputerze. Druga strona medalu jest taka, czy potrafimy to doceniać?

Wywiady
Wszystko jest ulotne...wywiad z Klaudią Muniak
11
31.07.2020

Koncentrujemy się na ochronie zdrowia i życia ludzi zakażonych koronawirusem, a niebawem możemy liczyć zgony osób, które nie otrzymały właściwej opieki medycznej w związku z zarządzonym lockdownem.

Wywiady
Nie potrafię wytrzymać bez pisania- wywiad z Anną Sokalską
12
27.05.2020

Jedną z większych trudności, jakie spotykają pisarza, jest jego wszechwiedza w zakresie stworzonego w powieści świata.

Wywiady
Wybory determinowane przez emocje... wywiad z Katarzyną Puzyńską (nie tylko) o Lipowie!
13
07.01.2020

Polska pisarka, z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na realizowaniu swojej największej pasji, czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega, spaceruje z psem, zajmuje się kotem i jeździ konno. Uwielbia Skandynawię i Hiszpanię. Zadebiutowała doskonale przyjętą książką „Motylek", która rozpoczyna sagę kryminalną o policjantach z niewielkiej wsi Lipowo. Seria o Lipowie to nie tylko trzymające w napięciu klasyczne kryminały psychologiczne, ale także powieści z rozbudowanym wątkiem społecznym i obyczajowym, które porównywane są do książek Agathy Christie i szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg. Prawa do publikacji książek Puzyńskiej sprzedano do ponad dwudziestu krajów. Autorka w specjalnym wywiadzie opowiada nam o pisaniu z planem, emocjach, które determinują wybory, osobistej historii, którą przekuła na kartach literatury, a także nowej odsłonie "Policjantów"...

Wywiady
Sytuacja kontrolowana i dreszcz emocji - wywiad z Agnieszką Pruską
14
01.12.2019

Agnieszka Pruska to członkini Oliwskiego Klubu Kryminału. Posiada stopień mistrzowski w aikido. Nie może żyć bez czytania, teraz również bez pisania, co oznacza, że komisarza Uszkiera nieraz jeszcze zobaczymy w akcji. Pochodzi z Wrocławia, gdzie spędziła dzieciństwo i wczesną młodość, ale już od ponad dwudziestu lat mieszka w Gdańsku, w którym tworzy swoje zbrodnicze intrygi na kartach literatury... Z wykształcenia jest nauczycielką wychowania fizycznego, a na codzień pracuje w firmie informatycznej.

Wywiady
Zmaganie się z przerażającą rzeczywistością - wywiad z Martą Guzowską
15
19.11.2019

Marta Guzowska to prawdziwa erudytka. Autorka, która z wyczuwalną pasją opowiada o przeszłości, aby prowokować do refleksji o teraźniejszości. I przyszłości. "Rok szczura", najnowsza powieść, która ukazała się w ramach linii TeamPocisk, jest nieoczywistym spojrzeniem na międzyludzkie relacje, spiskowe teorie, naukę, przesądy... życie i śmierć. Pisarka, która bywa określana niekiedy mianem rodzimej Agathy Christie, w specjalnym wywiadzie mówi nam nie tylko o książce, ale również doświadczeniach, dzięki którym doszło do spisania "Roku szczura". Zaintrygowani?

Wywiady
Zmaganie się z przerażającą rzeczywistością - wywiad z Martą Guzowską, autorką "Roku szczura"
16
19.11.2019

Marta Guzowska to prawdziwa erudytka. Autorka, która z wyczuwalną pasją opowiada o przeszłości, aby prowokować do refleksji o teraźniejszości. I przyszłości. "Rok szczura", najnowsza powieść, która ukazała się w ramach linii TeamPocisk, jest nieoczywistym spojrzeniem na międzyludzkie relacje, spiskowe teorie, naukę, przesądy... życie i śmierć. Pisarka, która bywa określana niekiedy mianem rodzimej Agathy Christie, w specjalnym wywiadzie mówi nam nie tylko o książce, ale również doświadczeniach, dzięki którym doszło do spisania "Roku szczura". Zaintrygowani?

Wywiady
"Dostrzec piękno, kruchość i grozę życia..." - wywiad z Magdaleną Zimniak, autorką "Wschodu księżyca"!
17
17.11.2019

"Wschód księżyca" to przejmujący thriller ukazujący złożoność ludzkich postaw i wyborów. Magdalena Zimniak głęboko wchodzi w psychikę bohaterów, buduje atmosferę napięcia i hipnotyzuje czytelnika. Autorka zdecydowała się podzielić z nami refleksjami na temat gatunkowego bogactwa, jaki znajduje się w jej najnowszej powieści, zastanowić się, skąd bierze się geneza zła i piękno dzikiej natury...

Wywiady
„DNA polskich zbrodni” – wywiad z autorką kryminałów Joanną Opiat-Bojarską i youtuberem Marcinem Myszką
18
15.11.2019

Jednego interesują motywy, drugiego - morderca, kogoś jeszcze innego ofiara.

Wywiady
Bestsellery
Zobacz najpopularniejsze tytuły
Wydarzenia
Zobacz ostatnie wydarzenia ze świata kryminału

Ostatnie komentarze

Dodano przez: KamilJakiśtam

Polecani autorzy

Marta GuzowskaJacek OstrowskiKatarzyna KacprzakMałgorzata RogalaGrzegorz KalinowskiAlek Rogoziński

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
Token
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.