Share

W jaki sposób "Błysk" dotarł do Skarpy?

"Błysk" to jedna z pierwszych noworocznych zapowiedzi wydawnictwa Skarpa Warszawska, która zwraca uwagę nie tylko ze względu na gatunkową niejednoznaczność. Formuła kryminału wydaje się być wyjątkowo pojemna, o czym przekonuje Artur Chojnacki, autor wspomnianej książki.

W styczniu pojawi się coś czego w polskim kryminale jeszcze nie było. Lubicie "Z archiwum X" czy "Stranger Things"? Jeśli tak, to poznajcie "BŁYSK"! Jak to się stało, że rzeczony trafił pod skrzydła oficyny Skarpa Warszawska? Czego możemy się spodziewać po "Błysku"? Właśnie o to postanowiliśmy zapytać twórcę, który wyjaśnia nam, że... "Już po samym opisie i okładce można się domyślić, że „Błysk" nie jest klasycznym kryminałem. Właśnie to było pierwszym punktem moich rozmów z wydawnictwami, jeszcze zanim znalazłem Skarpę. Otóż, specyficzny miks, na który składa się moja powieść był dla wielu wydawnictw pewnym... problemem. Nie mogli wpisać tej powieści w sztywne ramy swoich linii wydawniczych i ostatecznie nie chcieli podjąć ryzyka. Natomiast Skarpa Warszawska już od pierwszych rozmów doskonale zdawała sobie sprawę z inności „Błyska", ale też traktowała ją jako swego rodzaju atut. Ba, pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że z entuzjazmem przyjmowała możliwości, które niosły się za wydaniem tak nieszablonowej powieści. Od pierwszego spotkania byłem pewien, że moja książka będzie miała u nich dobrze..."

Trzeba zresztą nadmienić, że Skarpa - oficyna, która specjalizuje się w literackim kryminale, czego dowodem jest TeamPocisk - potrafi selekcjonować wyjątkowo uzdolnionych autorów, którzy odnajdują się w bardzo różnych konwencjach gatunkowych. W ofercie znajdziemy zatem zbrodnie spod znaku retro, ale również korporacyjne intrygi, jak i medialną rozrywkę zabarwioną przez nieprawość czy... komedie kryminalne

W jaki sposób "Błysk" dotarł do Skarpy?

oceń:

Dodaj komentarzKomentarze (0)
Bestsellery
Zobacz najpopularniejsze tytuły
Wydarzenia
Zobacz ostatnie wydarzenia ze świata kryminału

Ostatnie komentarze

Dodano przez: KamilJakiśtam

Polecani autorzy

Marta GuzowskaJacek OstrowskiKatarzyna KacprzakMałgorzata RogalaGrzegorz KalinowskiAlek Rogoziński

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
Token
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.