Share

Thomas Harris, twórca Hannibala Lectera, zapowiada nową powieść!

Thomas Harris - żyjąca legenda thrillerów psychologiczny - to amerykański pisarz, scenarzysta i dziennikarz, twórca postaci literackiej Hannibala Lectera - kanibala, smakosza sztuki, psychopaty... słowem - seryjnego mordercy. Swój warsztat zawodowy doskonalił najpierw jako reporter kryminalny jako dziennikarz w Teksasie, a następnie jako pracownik nowojorskiej agencji prasowej Associated Press. Teraz okazuje się, że Harris już wkrótce powróci z zupełnie nową historią!

Okazuje się bowiem, że na maj 2019 roku zapowiedziano premierę najnowszej powieści Thomasa Harrisa. Będzie to jego pierwsza powieść od 2006 roku. Wiemy już, że nie pojawi się w niej Hannibal. Wydawca zapowiada także, że nie jest to początek nowego cyklu. Interesujące tym bardziej z tego względu, że jedyną powieść bez Hannibala Lectera, Harris napisał w 1975 roku, gdy popełnił thriller inspirowany terrorystycznym zamachem w Monachium w czasie Igrzysk Olimpijskich. Co wiemy na temat nowej książki? Szczegóły nie są znane, ale amerykański wydawca zapowiada, że zdecydowanie warto czekać.

Jason Arthur, redaktor pracujący w William Heinemann, powiedział: "Nie mam żadnych wątpliwości, że Thomas Harris pozostaje jednym z najwybitniejszych pisarzy  thrillerów na przestrzeni ostatnich czterech dekad, a publikacja jego pierwszej powieści od 13 lat - i pierwszej od 40 lat historii bez Hannibala -  będzie znaczącym wydarzeniem wydawniczym".

Dorobek literacki Harrisa obejmuje pięć powieści kryminalnych powstałych w latach 1975-2006: "Czarna niedziela", "Czerwony smok", "Milczenie owiec", "Hannibal" oraz "Hannibal. Początek" - które weszły już do kanonu tego gatunku. Wszystkie zostały zekranizowane. 

Marcin Waincetel

Thomas Harris, twórca Hannibala Lectera, zapowiada nową powieść!
Autor:Thomas Harris

oceń:

Dodaj komentarzKomentarze (0)
Powiązane
Zobacz informacje powiązane z tym autorem

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
Token
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.