Share

Tajemnice żydowskiej nekropolii i nowa powieść Grzegorza Kalinowskiego

Grzegorz Kalinowski, autor "Gry oczko", który w ostatnim felietonie ze znawstwem i pasją opowiadał o "Warszawiance" oraz "Zakonie Świętego Brutusa...", zaprasza nas do tego, aby poznać kolejną historię swojego autorstwa.

Tym razem jest to "Śmierć z ogłoszenia", trzecia część cyklu o Kornelu Strasburgerze. Kalinowski co jakiś czas dzieli się informacjami o tym, czego możemy się spodziewać na łamach kolejnej powieści. Ceniony twórca należący do TeamPocisk postanowił zachęcić nas do tego, aby wyruszyć w podróż do przeszłości. A wszystko za sprawą nekropolii... "Kiedy 6 maja 2018 poszedłem na spacer, który po Cmentarzu Żydowskim poprowadził Arkadiusz Żołnierczyk, pomyślałem, że musi się coś na nim wydarzyć w kolejnej powieści. Kirkut przy Okopowej był już w finale jednej z moich książek, ale uznałem, że to miejsce magiczne, warte ponownego opisania. Opowieść Arka Żołnierczyka o ulicy Smętnej, biegnącej wzdłuż warszawskich cmentarzy i będącej granicą między nekropoliami katolicką i żydowską zafrapowała mnie, w środkowym rzędzie, dwa skrajne zdjęcia przedstawiają widok bramy i to co widać przez dziurkę od klucza..."

Wystarczająco zaintrygowani? Dalszą część historii poznajcie na łamach specjalnego konta na Facebooku, na którym Grzegorz Kalinowski promuje "Śmierć z ogłoszenia". A dla wszystkich fanów twórczości autora "Gry w oczko" przypominamy wyjątkowy felieton o X Muzie i konwencji zbrodni w wydaniu retro.

MW

Tajemnice żydowskiej nekropolii i nowa powieść Grzegorza Kalinowskiego

oceń:

Dodaj komentarzKomentarze (0)
Bestsellery
Zobacz najpopularniejsze tytuły
Wydarzenia
Zobacz ostatnie wydarzenia ze świata kryminału

Ostatnie komentarze

Dodano przez: KamilJakiśtam

Polecani autorzy

Marta GuzowskaJacek OstrowskiKatarzyna KacprzakMałgorzata RogalaGrzegorz KalinowskiAlek Rogoziński

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
Token
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.