Share

Szatan z Piotrkowa, czyli morderca Trynkiewicz, bohaterem filmu fabularnego

Okazuje się, że głośna sprawa seryjnego mordercy, Mariusza Trynkiewicza, w niedalekiej przyszłości doczeka się filmu fabularnego. Poznaliśmy pierwsze szczegóły produkcji.

Reżyserem i scenarzystą projektu jest Adam Guziński, odpowiedzialny za film Wspomnienie lata. Twórca pochodzi z Piotrkowa Trybunalskiego i już od roku gromadził wszelkie materiały, które pomogą mu w realizacji produkcji. Scenariusz ma być gotowy w tym roku.

Nie interesuje mnie sensacyjno-populistyczna historia tzw. „Szatana" czy „Bestii z Piotrkowa", o których pisały media. Chcę przyjrzeć się sprawie Trynkiewicza w sposób gruntowny. Spojrzeć na nią z szerokiej psychologicznej perspektywy. Przeanalizować ją z każdej ze stron - mówi Adam Guziński. - Interesuje mnie obiektywne poznanie tego zdarzenia, oraz tego jak ono wpłynęło na życie wszystkich osób, które doświadczyły tej tragedii. Zarówno od strony rodziny ofiar jak i od strony Trynkiewicza i jego rodziny. Mój film będzie jednak na pewno opowiadany z perspektywy rodzin chłopców, którzy wtedy zginęli. To będą moi bohaterowie. Przez ich losy chciałbym opowiedzieć tę porażającą historię, która naznaczyła ich życie na całe lata, w sposób ostateczny i bezwzględny. Rodzin, które nigdy nie zaznały zadośćuczynienia i ulgi... - tak na temat projektu w wywiadzie dla Dziennika Łódzkiego mówi Adam Guziński.

Historie rodzimych morderców stawały się już podstawą filmów spod znaku thrillera, żeby przywołać tylko produkcję z 2015 roku, czyli "Czerwonego pająka", który jest inspirowany historią Karola Kota, dwudziestowiecznego nastoletniego mordercy z Krakowa. Dla wszystkich, którzy chcą poznać sekrety zbrodni, polecamy zapoznać się z przejmującą opowieścią zatytułowaną jako "W umyśle mordercy"...

Szatan z Piotrkowa, czyli morderca Trynkiewicz, bohaterem filmu fabularnego

oceń:

Dodaj komentarzKomentarze (0)
Bestsellery
Zobacz najpopularniejsze tytuły
Wydarzenia
Zobacz ostatnie wydarzenia ze świata kryminału

Ostatnie komentarze

Dodano przez: KamilJakiśtam

Polecani autorzy

Marta GuzowskaJacek OstrowskiKatarzyna KacprzakMałgorzata RogalaGrzegorz KalinowskiAlek Rogoziński

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
Token
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.