Share

Remigiusz Mróz przypomina, że swoje urodziny obchodzi dzisiaj "Chyłka"!

Szczególny dzień w literackim kalendarzu Remigiusza Mroza, bestsellerowego twórcy w świecie rodzimych kryminałów. Autor, którego znacie chociażby z książki "Listy zza grobu", tłumaczy bowiem wprost, że: "18 lipca to w moim kalendarzu pisarskim wyjątkowy dzień – urodziny Chyłki. ;)".

"Chyłka", bodaj najbardziej popularna seria Mroza, na dobre wpisała się w nadwiślańską literaturę rozrywkową. A wszystko zaczęło się przed kilkoma laty, o czym przypomina autor za pośrednictwem swojego konta na Facebooku: "Kasację" zacząłem pisać właśnie tego dnia w 2013 roku, nie mając bladego pojęcia, w co się ładuję. Zasiadłem do klawiatury uzbrojony w kodeksy, wolę walki i dość oszczędną charakterystykę postaci. Jeszcze wtedy Chyłka miała na imię Agata, McVay mógł być Ellingtonem, a Zordon miał namiętnie zażerać się jogurtami waniliowymi – jak tylko zacząłem pisać, te i inne rzeczy natychmiast uległy zmianie. (Właśnie tyle ma do powiedzenia autor, kiedy historia tworzy się sama).

Dziś trudno wyobrazić sobie półki księgarń bez Chyłki, tak jak i nie sposób oderwać się od serialowej wizji na podstawie prozy Mroza. A przecież to nie wszystko, bo w planach są również inne projekty. Niektórymi zainteresowani są podobno nawet przedstawiciele Hollywood

Remigiusz Mróz przypomina, że swoje urodziny obchodzi dzisiaj "Chyłka"!

oceń:

Dodaj komentarzKomentarze (0)
Bestsellery
Zobacz najpopularniejsze tytuły
Wydarzenia
Zobacz ostatnie wydarzenia ze świata kryminału

Ostatnie komentarze

Dodano przez: KamilJakiśtam

Polecani autorzy

Marta GuzowskaJacek OstrowskiKatarzyna KacprzakMałgorzata RogalaGrzegorz KalinowskiAlek Rogoziński

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.