Share

Zawieszeni

W Zawieszonych, czyli trzeciej części cyklu powieści o losach pułkownika WSI, Radosław Sztylc zostaje wysłany na misję wojskową do Afganistanu. Nie ma zresztą innego wyboru, ponieważ po rozwiązaniu Wojskowych Służb Informacyjnych i nagonce na jej oficerów alternatywą jest dla niego jedynie wilczy bilet i wyrzucenie z armii.

Znany z poprzednich dwóch książek Kafira Hajlajf i Weryfikacja Radosław Sztylc toczy jednak walkę o przetrwanie nie tylko w dalekim Afganistanie, ale też w swoim własnym kraju. Polują na niego zarówno funkcjonariusze rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU, jak i członkowie polskich elit politycznych, którzy za pieniądze dopuścili się zdrady.

Na kartach powieści Kafir przybliża czytelnikom tajniki działania wywiadu, pokazując z jak ogromnym ryzykiem i niebezpieczeństwem wiązała się praca w służbach informacyjnych. Siłą jego powieści jest przede wszystkim prawda, bowiem – jak sam podkreśla – opisuje fakty, nadając prawdziwym bohaterom fikcyjne nazwiska. Sam działanie polskich służb informacyjnych zna od podszewki, ponieważ był oficerem WSI i SKW oraz uczestnikiem misji NATO w Afganistanie.

Czytelnicy dwóch poprzednich powieści Kafira o pułkowniku Sztylcu na pewno nie będą zawiedzeni. W książce nie brak ciętego wojskowego języka, nagłych zwrotów akcji i charyzmatycznych bohaterów, którzy niejednokrotnie wymykają się jednoznacznym ocenom. Zawieszeni to nie tylko wciągająca lektura, ale też wyjątkowo aktualna, zwłaszcza w kontekście wydarzeń w Afganistanie z ostatnich miesięcy.

Zawieszeni
Autor:Kafir
Wydawnictwo:Bellona
Premiera:2021-09-29
Liczba stron:420

oceń:

Dodaj komentarzKomentarze (0)
Powiązane
Zobacz informacje powiązane z tym autorem

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
Token
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.