Share

"Krucyfiks" - psychologia zbrodni w świecie grzechu

Chris Carter to jeden z najbardziej charyzmatycznych twórców współczesnych opowieści ze świata zbrodni. Znawca ludzkiej psychiki i tajników kryminalistyki, wieloletni współpracownik Biura Prokuratora Stanu Michigan, który jako psycholog kryminalny konfrontował się ze zbrodniarzami. Pytał i szukał odpowiedzi związanych z naturą zła. Dowody swoistego dochodzenia zapisuje na kartach bestsellerowych thrillerów. A wszystko zaczęło się od „Krucyfiksu".

Pierwsza powieść z cyklu, którego centralną postacią jest Robert Hunter, błyskotliwy i charyzmatyczny detektyw działający w sekcji zajmującej się wyjątkowo makabrycznymi zbrodniami. Scenerie opisywane przez Cartera przyprawiają o dreszcze. Miejsca morderstw to swoisty teatr, w którym rządzi śmierć. Przejmującą nastrojowość rodem z sennego koszmaru odtwarza pisarz, gdy ukazuje nam zwłoki młodej kobiety. Maltretowanej, torturowanej, której układ ciała przywodzi religijną pozycję oddania, modlitwy... na karku ofiary znajduje się tajemniczy podpis – symbol podwójnego krzyża.

Hunter prowadził już kiedyś sprawę, w której zbrodniarzem okazał się być szaleniec ochrzczony przez media pseudonimem Krucyfiks – ostatecznie złapany i stracony na ołtarzu sprawiedliwości. Czy zatem psychopata doczekał się kontynuatora? Carter przeprowadza nas przez świat zbrodni, w której zapisano strach, oddano też wątpliwości. Bo pojawia się choćby pytanie, czy przed laty schwytano prawdziwego mordercę. Czy po latach działo serii? Kto będzie kolejną ofiarą? Jaki jest motyw? Jak ostatecznie zidentyfikować zabójcę? Niesamowicie interesujący sposób przedstawienia złożonej fabuły. Akcję swojej powieści prowadzi w sposób iście filmowy. Odczuwamy napięcie, które sprawia, że trudno jest oderwać się od lektury. Choćby na chwilę. Choćby na moment.

„Krucyfiks", debiutancka powieść Chrisa Cartera, jest niezwykle satysfakcjonującą ucztą dla prawdziwych wielbicielek i wielbicieli historii z dreszczykiem, którzy cenią sobie złożoną intrygę kryminalną, potrafią wytrwać przy makabrze, a przy okazji zastanawiają się, jak działa umysł mordercy. Carter w doskonale sposób łączy zawodowe doświadczenie i literacki talent, dzięki któremu z niesłabnącą satysfakcją poznajemy tajemnice zbrodniczej rzeczywistości...

"Krucyfiks" - psychologia zbrodni w świecie grzechu
Autor:Chris Carter
Przekład:Katarzyna Procner-Chlebowska
Wydawnictwo:Sonia Draga
Premiera:2016-11-30
Liczba stron:424

oceń:

Dodaj komentarzKomentarze (0)
Powiązane
Zobacz informacje powiązane z tym autorem

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
Token
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.