Share

Trauma po miłości - zbrodnie w drugim tomie "Grass Kings"

Zamknięta społeczność, w której odkrycie tajemnicy sprzed lat może zniszczyć życie wielu ludzi. Tajemnicy, dodajmy, zbrodniczej. Związanej z zakazaną miłością. Ale nie tylko o tym traktuje komiksowa historia zapisana w drugim albumie „Grass Kings".

Matt Kindt (scenarzysta) oraz Tyler Jenkins (rysownik) zastanawiają się nad tym, w jaki sposób można zdefiniować lojalność. Czy będąc stróżem prawa... można to prawo naginać, jak czyni to Humbert Jr., szeryf miasteczka Cargill? Czy też, jak jest to w przypadku Bruce'a, przedstawiciela policji z Królestwa Traw, warto jest ryzykować własną pozycją, aby odkryć prawdę? Granica pomiędzy tym, co dobre i złe, zakazane i legalne, staje się niekiedy beznadziejnie zakazana.

W Królestwie Traw, funkcjonującej poza prawem enklawie wyrzutków i outsiderów, narastają społeczne niepokoje. Wzrasta poczucie zagrożenia. Motywem przewodnim jest tutaj nierozwiązane śledztwo przed lat, którym zajmują się organy ścigania, ale też niejaki... Hemingway, tajemniczy pisarz, swoisty spowiednik grzeszników. Przewinienia i tak, prędzej czy później, wychodzą jednak na światło dzienne.

Skomplikowane są relacje pomiędzy różnymi pokoleniami bohaterów – osierocone bliźniaczki, które podsłuchują wszystkich i wszędzie, silna, bezkompromisowa strażniczka złomowiska, skryty Indianin, który za najlepszy argument w dyskusji uznaje nóż, a przede wszystkim trójka braci, nieformalnych liderów Krainy Traw. Emocjonalne napięcie zapewnia też Maria, która ukrywa się przed swoim sadystycznym mężem, stróżem prawa...

Tematyka związana z kryminalną intrygą zilustrowana jest w niecodzienny sposób. Nieco rozmyta kreska i akwarelowa technika sprawiają, że obrazy są bardzo, rzec by można poetyckie. Metaforyczne. Choć odnoszą się do świata zbrodni, ale też codziennych przeżyć – miłości, przyjaźni. Odczuwania bliskości z drugim człowiekiem. Nawet za cenę życia.

„Grass Kings" to nietypowy kryminał, w którym oprócz odkrycia zbrodni bardzo istotne jest odkrywanie jej okoliczności. Melancholijny obraz zamkniętej społeczności. Przedstawienie ludzi skażonych kłamstwem, zazdrością, toksyczną miłością. Kraina Traw skrywa jeszcze wiele tajemnic, które kuszą i przyciągają. Tak bohaterów, jak i czytelników.

Marcin Waincetel

Recenzję pierwszego tomu znajdziecie w tym miejscu.

Trauma po miłości - zbrodnie w drugim tomie "Grass Kings"
Autor:Matt Kindt, Tyler Jenkins
Przekład:Grzegorz Drojewski
Wydawnictwo:Non Stop Comics
Premiera:2019-02-27
Liczba stron:144

oceń:

Nowy komentarz
Musisz się zalogować aby dodać komentarz
Powiązane
Zobacz informacje powiązane z tym autorem

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
Token
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.