Share

Szum

Bohaterowie książki Szelest, dziennikarka Alicja Grabska i detektyw Oskar Korda, po raz kolejny muszą wspólnie rozwiązać kryminalną zagadkę. W drugiej odsłonie serii kryminalnej Granice ryzyka zatytułowanej Szum badają sprawę tajemniczego zaginięcia Liwii Dembskiej, córki wysoko postawionego polityka. Akcja książki toczy się równolegle na początku lat 90., kiedy to młoda dziewczyna Adrianna Milewska zostaje zamordowana w niewyjaśnionych okolicznościach. Czy te dwa z pozoru niezależne zdarzenia może coś łączyć?

Szum Małgorzaty Oliwii Sobczak to nie tylko historia kryminalnej zagadki i drogi do jej rozwiązania, ale przede wszystkim opowieść o problemach nastolatków z akceptacją własnego ciała, ich pragnieniu miłości i zrozumienia, a także sekretach, które ukrywają nawet przed najbliższymi sobie ludźmi. Dużym atutem książki jest też umieszczenie w niej nieszablonowych i wymykającym się schematom postaci, takich jak bohaterki o sylwetce thicc, osoba niebinarna czy ekolożka sądowa.

Przede wszystkim jednak autorka umiejętnie buduje mroczny klimat, sprawiając, że Szum wciąga od pierwszej do ostatniej strony. To znakomita kontynuacja serii, która sprawia, że z niecierpliwością czekamy na kolejną jej odsłonę.

Szum
Autor:Małgorzata Oliwia Sobczak
Wydawnictwo:W.A.B.
Premiera:2022-10-12
Liczba stron:416

oceń:

Dodaj komentarzKomentarze (0)

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
Token
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.