Share

Ślady z przeszłości Martina Servaza - Bernard Minier prezentuje tajemnicze zabójstwo "Sióstr"

W żyłach dwóch sióstr z dnia na dzień – w maju 1993 roku przestała płynąć krew. Symbol życia, rodzinnych więzów –uległ destrukcji. Co było powodem zabójstwa dwóch dziewcząt ubranych w pierwszokumijne sukienki, których ciała zostały znalezione na brzegu Garonny? Odpowiedzi postara się odszukać nie kto inny, a Martin Servaz, bohater literackiego cyklu kryminalnego spisanego przez Bernarda Miniera.

„Siostry", bo tak brzmi tytuł piątego tomu popularnego cyklu „Martin Servaz", to historia złożona i wielowątkowa, przez co niezwykle fascynująca. Czytelnicy będą bowiem mieli okazję do tego, aby zrozumieć, a następnie zrekonstruować początki kariery detektywa, dla którego morderstwo dziewczynek stanowiło pierwsze poważne wyzwanie w pracy w organach ścigania. Ciekawie jest spojrzeć na przeszłość – naznaczoną zbrodnią i występkiem. Zwłaszcza że młody Martin Servaz szybko zwrócił na siebie uwagę niejakiego Erika Langa, pisarza specjalizującego się w kryminałach nasączonych okrucieństwem i przemocą. Intrygujące tymbardziej, że zamordowane siostry były fankami Langa...

W „Siostrach" zapisano moralny dylemat związany z tym, co można poświęcić w imię odkrycia prawdy, a także – niemniej ważne – na ile duchy przeszłości naznaczają nasze pozniejsze życie. Bo śledztwo Servaza zostało zamknięte, ale bynajmniej nie jest ono zakończone. Detektywa nieustannie zastanawia – budząc niepokój – czy zrobił absolutnie wsyzstko, żeby rozwiązać sprawę. Poszlaki bywają zaskakujące, jak choćby to, że jedna z najbardziej powieści Langa jest opatrzona tytułem: „Panna w bieli". Czystość, niewinność... występek i grzech. Motywy zapisane w kryminale są diablo fascynujące.

Minier posiada wielki talent do tego, aby tworzyć kryminały nieoczywiste. Zaskakujące formalnie. Odsłaniające gorzką prawdę o ludzkich sumieniach i zbrodniach sprzed laty, których echo rozbrzmiewa również współcześnie. Tak jak jest to w „Siostrach", najnowszej powieści z cyklu o Martinie Servazie. Historii, która wzbudza autentyczne emocje. Stanowi lekturę niejednoznaczną. Intrygującą. Miłośniczki i miłośnicy opowieści ze zbrodnią, zagadek z dreszczykiem, będą usatysfakcjonowani. Minier gwarantuje wielką jakość.

Marcin Waincetel

Wszystkim miłośnikom prozy Bernarda Miniera przypominamy nasz wywiad, w którym francuski prozaik specjalizujący się w literackich zbrodniach i tajemnicach tłumaczy, że bliskość między czytelnikami a bohaterem powieści jest dla pisarza najpiękniejszym prezentem.

 

Ślady z przeszłości Martina Servaza - Bernard Minier prezentuje tajemnicze zabójstwo "Sióstr"
Autor:Bernard Minier
Przekład:Monika Szewc-Osiecka
Wydawnictwo:Rebis
Premiera:2019-01-15
Liczba stron:368

oceń:

Dodaj komentarzKomentarze (0)

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
Token
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.