Share

Pajęcza sieć

Po serii książek o losach psychologa sądowego i konsultantki FBI Zoe Bentley (z bestsellerowym Umysłem zabójcy na czele), Mike Omer rusza z nową serią wciągających thrillerów Glenmore Park.

W Pajęczej sieci, pierwszej części cyklu, Omer przedstawia historię seryjnego, psychopatycznego mordercy z Glenmore Park, który brutalnie zabija młode kobiety. Każda z jego ofiar kilka minut przed śmiercią otrzymuje wskazówkę, w jaki sposób zginie. Sprawą tajemniczych zabójstw zajmuje się śledczy Mitchell Lonnie, który próbuje rozgryźć sposób działania niebezpiecznego przestępcy. Kiedy w kryminalną zagadkę zaczyna angażować się jego siostra Tanessa, Lonnie rozpoczyna wyścig z czasem i grę o wysoką stawkę...

Najnowszy thriller izraelskiego pisarza Mike'a Omera to trzymająca w napięciu opowieść osadzona we współczesnym świecie, o czym autor co jakiś czas nam przypomina, choćby poprzez liczne nawiązania do popkultury i mediów społecznościowych. W książce znajdziemy całą galerię interesujących postaci i osobowości – szalonego rabina, wścibską dziennikarkę czy ekscentrycznych gliniarzy. Powraca też znana z poprzedniej serii kryminalnej Zoe Bentley, która pomaga Lonniemu w rozwiązaniu zagadki mordercy z Glenmore Park.

Jak na solidny thriller przystało, nie brakuje w nim krwawych scen i nagłych zwrotów akcji, choć jednocześnie autor co jakiś czas rozładowuje napięcie humorystycznymi elementami. Od Pajęczej sieci trudno się oderwać, a kolejne części serii Glenmore Park zapowiadają się równie obiecująco.

Pajęcza sieć
Autor:Mike Omer
Wydawnictwo:Świat Książki
Premiera:2021-10-13
Liczba stron:384

oceń:

Dodaj komentarzKomentarze (0)
Powiązane
Zobacz informacje powiązane z tym autorem

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
Token
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.