W poniedziałek 2 listopada o godzinie 22:00 na kanale CBS Reality swoją premierę będzie miał nowy program true crime „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej". Gospodynią serii jest Grażyna Biskupska - najsłynniejsza i jedna z najbardziej utytułowanych polskich policjantek.
Dynamiczny duet bohaterów: cyniczna, twarda i odpychająca Lena oraz Marcel: harcerz w mundurze policyjnym, to najmocniejszy element kolejnego tomu cyklu Wójcik.
Stworzony przez Krzysztofa Beśkę bohater to współczesny Pan Samochodzik w wersji noir.
Jeśli podobała Wam się pierwsza część cyklu Korpalskiej, po drugą możecie sięgnąć w ciemno.
"Wiwisekcja zbrodni" to interesująca mieszanina kryminału, thrillera i kilku innych gatunków.
Małżeństwo Julie West zaczyna się rozpadać. Młoda kobieta podejrzewa, że jej mąż, profesor psychologii zdradza ją ze studentką do złudzenia przypominającą jego pierwszą żonę. A Laura West zginęła kilka lat wcześniej w tajemniczych okolicznościach.
Brutalna rzeczywistość i oniryczna podróż w głąb siebie, gangsterskie porachunki i próba rozliczenia się z przeszłością...
Pierwsze słuchowisko towarzyszące premierze książki. „Wyrwa. Historia Ułana" w Empik Go!
Na podstawie książki powstał fiński serial kryminalny, dostępny na platformie Netflix
Cassandra Bowden, stewardesa, doskonale zna poranki spędzone na gigantycznym kacu.
Łatwo popada w ciągi alkoholowe, a to, że od czasu do czasu urwie jej się film, nie jest już
żadną nowością.
W niewielkiej górskiej australijskiej miejscowości detektyw Gemma Woodstock podejmuje śledztwo w sprawie zabójstwa Rosalind Ryan, młodej nauczycielki z miejscowego liceum.
W jaki sposób pisać o zbrodni? Sztuką jest nakreślić cienką niekiedy granicę pomiędzy prawem a bezprawiem. Potrzeba do tego wyobraźni, umiejętności sporządzania intryg. Ale psychopatyczni bohaterowie znani z kart powieści czy filmowych kadrów istnieją naprawdę. Postanowił przyjrzeć się im doktor Łukasz Wroński.
Lipowo to na mapie polskiego kryminału miejscowość wyjątkowa. Siedlisko zła, gdzie zapisano niejedną tajemnicę, a historie z obyczajowej codzienności potrafią przeradzać się w koszmar na jawie. Katarzyna Puzyńska jest władczynią tej szczególnej krainy, o czym świadczy „Pokrzyk", najnowsza powieść z bestsellerowego cyklu.
Miasto, czyli miejsca, ale przede wszystkim ludzie. Nie wszystko i nie wszystkich da się ocalić od zapomnienia. Zwłaszcza w świecie, który został dotknięty nuklearną zagładą. Do tego właśnie odnosi się Dominika Tarczoń w swojej niezwykle sugestywnej „Pieśni o Warszawie". Ciekawej treściowo, eksperymentalnej formalnie. Bo kryminał łączy się tutaj z fantastyką i dramatem obyczajowym.
Miejsca, które znamy – tylko pozornie. Ludzie, których ufamy – przynajmniej w teorii. Emocje – niejednoznaczne, skontrastowane. I zło, które budzi się w ukryciu... o tych tematach, między innymi, pisze Daniel Radziejewski w swoim „Miasteczku Anterrey...". Historii niezwykle udanej.
Prawda, czyli zgodność z rzeczywistością. Kłamstwo, a więc celowe zatajenie faktów. Zbrodnia... zatem przekroczenie jakichkolwiek norm. I odebranie godności... lub życia. „Rok szczura" Marty Guzowskiej to powieść, w której nic nie jest do końca oczywisto, przez co wszystko jest tak diabelsko fascynujące.
ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa
+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl