Share

Poznajcie początki "Warszawianki"

Nieoczywisty kryminał retro, w którym dzikość serc łączy się z wielką historią, a osobiste namiętności z politycznymi intrygami. Poznajcie początki "Warszawianki".

Ida Żmiejewska, autorka powieści, opowiada nam o tym, jak to się właściwie stało, że zaczęła pisać kryminał retro. "Jako autorka debiutowałam opowiadaniami fantastycznymi, ale już od dziecka interesuję się historią XIX wieku, szczególnie dziejami ziem pod zaborem rosyjskim. Czytuję nie tylko powieści z tego okresu, ale także literaturę naukową i popularnonaukową". O tym, że autorka zna materię fantastyczną, a przy okazji interesuje się historią mogliśmy się przekonać za sprawą nieoczywistego opowiadania "Morderstwo w Widmo Ekspressie". Czego dowiadujemy się jeszcze od autorki z literackiej grupy TeamPocisk? "Kilka lat temu, dosyć nieoczekiwanie, do głowy przyszedł mi pomysł na kryminał, którego akcja rozgrywałaby się w drugiej połowie XIX wieku i rozpoczynający się zabójstwem w domu publicznym. Pomysł z czasem się rozrastał - między innymi o wątek miłości Rosjanina i Polki. Postanowiłam wreszcie, że będzie to materiał na powieść."

Już wkrótce - przedpremierowo - dowiecie się kolejnych informacji o powieści, która da początek specjalnej linii wydawniczej kryminałów historycznych wydawanych przez Skarpę Warszawską.

Poznajcie początki "Warszawianki"
Wydawnictwo:Skarpa Warszawska
Premiera:2019-08-14

oceń:

Nowy komentarz
Musisz się zalogować aby dodać komentarz
Bestsellery
Zobacz najpopularniejsze tytuły
Wydarzenia
Zobacz ostatnie wydarzenia ze świata kryminału

Ostatnie komentarze

Dodano przez: KamilJakiśtam

Polecani autorzy

Marta GuzowskaJacek OstrowskiKatarzyna KacprzakMałgorzata RogalaGrzegorz KalinowskiAlek Rogoziński

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
Token
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.