Share

Polskie "Fargo"? Juliusz Machulski stworzy kryminalny serial dla Canal+!

Juliusz Machulski, kultowy twórca "Seksmisji", "Vabank" czy "Kilera", rozpoczął pracę nad nowym serialem produkowanym przez Canal+. Produkcja została zatytułowana jako "Mały Zgon". Historia opisywana jest jako trzymająca w napięciu i pełna czarnego humoru komedia kryminalna. Wśród twórców, oprócz Machulskiego, wymienia się również Piotra Domalewskiego oraz Jagnę Janicką.

Akcja serialu ma rozgrywać się w cichym i spokojnym Małym Zgonie. Będzie to opowieść utrzymana w konwencji komedii z kryminałem stanowiąca podróż przez świat narkotykowych karteli, gangsterów rządzących więzieniem, skorumpowanych stróżów prawa i podziemnego pokera, w którym stawka toczy się o miliony. Mazurskie jeziora, lasy, spokojne miasteczka... Spokojne w teorii. Intryga na dobre zacznie się w momencie, gdy dyrektor więzienia zamieni się miejscami z gangsterem z programu ochrony świadków.

„Kiedy CANAL+ zaprzyjaźniony i sprawdzony przez lata koproducent wielu filmów SF ZEBRA, zwrócił się do mnie z pomysłem stworzenia komediowego serialu kryminalnego – odpowiedź mogła być tylko jedna i w dodatku entuzjastyczna! Szybko, razem z Wojtkiem Danowskim – szefem produkcji ZEBRY, wyszukaliśmy obiecujących młodych filmowców Maćka, Piotrka i Filipa i zamówiliśmy u nich scenariusz wg oryginalnego pomysłu CANAL+. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. CANAL+ zaaprobował wszystkie nasze – nawet najbardziej zwariowane – pomysły i zmobilizował nas do szybkiego rozpoczęcia produkcji. Jako namiętny widz seriali Breaking Bad, Fargo czy Ozark, marzyłem o tym by można było stworzyć coś podobnego w Polsce. Taka szansa nosi tytuł Mały Zgon i właśnie się pojawiła. Z przyjemnością opowiemy tę historię." - tak o projekcie wypowiada się Juliusz Machulski.

Oprócz Juliusza Machulskiego wśród twórców znajdują się Maciej Kawalski ("Atlas"), Filip Syczyński ("Ostatnia wieczerza") oraz Piotr Domalewski ("Cicha noc"). Za zdjęcia odpowiada Paweł Dyllus ("Jestem mordercą"), natomiast scenografię opracowała Jagna Janicka ("Ostatnia rodzina"). Producentem wykonawczym serialu jest Studio Filmowe ZEBRA. Zdjęcia do serialu już się rozpoczęły, nie ma jeszcze daty premiery i informacji o obsadzie.

Polskie "Fargo"? Juliusz Machulski stworzy kryminalny serial dla Canal+!

oceń:

Dodaj komentarzKomentarze (0)
Bestsellery
Zobacz najpopularniejsze tytuły
Wydarzenia
Zobacz ostatnie wydarzenia ze świata kryminału

Ostatnie komentarze

Dodano przez: KamilJakiśtam

Polecani autorzy

Marta GuzowskaJacek OstrowskiKatarzyna KacprzakMałgorzata RogalaGrzegorz KalinowskiAlek Rogoziński

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
Token
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.