Share

Philip Marlowe powraca! Premiera nowej książki o kultowym detektywie Raymonda Chandlera

Dziedzictwo Raymonda Thorntona Chandlera, podobnie jak w przypadku Agathy Christie czy Arthura Conana Doyle'a, inspiruje nowe pokolenia twórców. Nic zatem dziwnego, że Philip Marlowe, kultowy detektyw ożywiony przez amerykańskiego pisarza, powraca w zupełnie nowej historii! Wszystko za sprawą Lawrenca Osborne'a i jego książki "Only to Sleep".

Akcja historii osadzona jest w 1988 roku, gdy Philip Marlowe ma już 72 lata. Stara cieszyć się życiem - swoją emeryturę spędza w barze na tarasie hotelu La Fonda. Popijając margaritę, z kartami do gry i srebrną laską w pogotowiu. Nieoczekiwanie jednak pojawia się zlecenie, które zburzy spokój. Marlowe otrzymuje bowiem pozornie proste zlecenie związane ze zbadaniem śmierci Donalda Zinna, który - podobno - utonął w wyniku nieszczęśliwego wypadku, pozostawiając za sobą znacznie młodszą i teraz bardzo bogatą żonę. Ale czy Zinn żyje? Czy para żyje z łupów?

Autorem powieści jest Lawrence Osborne, brytyjski pisarz, dziennikarz i podróżnik mieszkający obecnie w Bangkoku. Za swój literacki debiut "Przebaczenie" był wychwalany zarówno przez czytelników, jak i krytyków. W swojej porażającej, a jednocześnie niezwykle stylowej powieści Osborne, dziennikarz i podróżnik, zapisał rozważania na temat problemu winy i kary oraz odwiecznego konfliktu między dekadencką kulturą Zachodu a tradycyjną, muzułmańską społecznością.Powieść znalazła się na listach najlepszych książek roku „Guardiana", „The Economist" i „Library Journal".

Amerykańska premiera "Only to Sleep" odbyła się raptem kilka dni temu, bo 2 kwietnia nakładem wydawnictwa Hogarth. Z niecierpliwością czekamy na jakiekolwiek informacje o polskim wydaniu! Byłaby to premirea porównywalna z nową powieścią Roberta Harrisa, twórcy "Milczenia owiec".

 

Philip Marlowe powraca! Premiera nowej książki o kultowym detektywie Raymonda Chandlera

oceń:

Dodaj komentarzKomentarze (0)
Wydarzenia
Zobacz ostatnie wydarzenia ze świata kryminału

Ostatnie komentarze

Dodano przez: Ela Rewińska

Polecani autorzy

Marta GuzowskaJacek OstrowskiKatarzyna KacprzakMałgorzata RogalaGrzegorz KalinowskiAlek Rogoziński

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.