Animowana "Zbrodnia i kara"
01
09.09.2018

"Zbrodnia i kara" niezmiennie fascynuje. Prowokuje do pytań na temat ludzkiej natury, wartości, w które wierzymy i wewnętrznych demonów, które prowokują do złego. Piotr Dumała, ceniony reżyser, scenarzysta, pisarz, rysownik, grafik, postanowił, że słynne dzieło Fiodora Dostojewskiego posłuży mu jako scenariusz do stworzenia animowanego filmu. Sugestywnego, mrocznego i niejednoznacznego. Tak w formie, jak i treści.

Recenzje
Zygmunt Freud i seryjny morderca? Nowy serial Netflixa!
02
09.09.2018

Bardzo nietypowy i zaskakujący projekt znalazł się w zapowiedziach platformy Netflix. Telewizyjny gigant chce zrealizować bowiem serial kryminalny, którego główym bohaterem będzie młody Zygmunt Freud.

Zapowiedzi
Diabelski pakt zbrodni – wolna(?) wola mściciela, czyli komiksowa seria „Zabij albo zgiń"
03
08.09.2018

Dylan to zwyczajny chłopak, który ma swoje radości (małe) i zmartwienia (wielkie). W pewnym momencie jego egzystencji doszło jednak do kumulacji nieszczęść, które sprawiły, że młodzian postanowił ze sobą skończyć. Samobójcza próba okazała się niepowodzeniem – w tym przypadku trzeba mówić, że „niestety", a nie „na szczęście". Dylana zaczął bowiem nawiedzać demon domagający się spłaty czynszczu za życie, które główny bohater komiksowej serii „Zabij albo zgiń" chciał zmarnować.

Recenzje
Face Noir
04
08.09.2018

Szalona pomarańcza i czarny kryminał – z takiego połączenia powstała gra „Face Noir" stworzona przez włoskie studio „Mad Orange". Redefinicja konwencji, dobrze wypracowany schemat, a może wielkie rozczarowanie? Jakie wrażenie pozostawia po sobie historia śledztwa Jacka del Nero?

Recenzje
Widzę śmierć
05
08.09.2018

Krzysztof Kąkolewski już od wielu lat daje się poznać jako wnikliwy obserwator otaczającej rzeczywistości, a także jako osoba, która w bezkompromisowy sposób rozprawia się z historią XX wieku. Reportażysta i publicysta, swój literacki dorobek buduje także poprzez pisanie powieści, czy też opowiadań kryminalnych. W tym samym nurcie utrzymana jest jedna z najnowszych książek tego autora – "Widzę śmierć".

Recenzje
Ostatni policjant
06
06.09.2018

Wszystko zmierza do końca. Ludzie przestają wierzyć, że cokolwiek ma szansę zostać olacone. Miłość, przyjazn, zaufanie – wartości ulegają wypaczeniu. A dzieje się tak z powodu Mai... asteroidy, której przeznaczeniem jest siać zniszczenie. Destrukcję. Nieuchronnie zbliżająca się katastrofa, która ma przyjść za 6 miesięcy, 2 tygodnie i 4 dni, to zadziwiająco ciekawe tło dla opowieści kryminalnej „Ostatni policjant" Bena H. Wintersa.

Recenzje
W kryminale nie ma miejsca na lanie wody! - wywiad z Martą Matyszczak
07
04.09.2018

Rozmawiamy o pracy pisarza, wycieczkach tropem bohaterów literackich i psach.

Wywiady
Nieśmiertelna królowa Kryminałów. Agatha Christie
08
04.09.2018

Pierwsza dama światowego kryminału i nieśmiertelna królowa gatunku. Agatha Christie.

Recenzje
Batman. Rok pierwszy
09
02.09.2018

Gotham City to miasto mafijnych porachunków, bezprawia, codziennych przestępstw, wynaturzeń, bestialstwa, korupcji. Miasto zbrodni. Na długo zanim nocną straż w Gotham zaczął pełnić w nim Batman, miasto miało już swojego obrońcę. Jego imię to Jim Gordon. I to właśnie on, obok Mrocznego Rycerza, jest głównych bohaterem kultowego komiksu „Batman. Rok Pierwszy".

Recenzje
Grace i Grace
10
31.08.2018

„Grace i Grace" to prozatorski zapis traktujący o zbrodni spisany piórem Margaret Atwood.

Recenzje
Śledztwo ostatniej szansy
11
30.08.2018

Warszawa rok 1931; to czas katastrof lotniczych, zdrady oficera sztabu generalnego i upadku słynnego kabaretu Qui Pro Quo.

Zbrodnia w wielkim mieście
12
30.08.2018

Czy kiedykolwiek miałaś ochotę zabić swojego szefa?

Bestseller
Warszawskie spotkanie z kryminałem
14
30.08.2018

W ramach wydarzenia odbędą się spotkania autorskie, będzie możliwość zakupu książek oraz zdobycia autografów.

Wydarzenia
Cmentarz Bezimiennych. Potter's Field
15
25.08.2018

Kryminalne śledztwa, w których nieznani są sprawcy morderstw, nieznane są też ofiary, ba!, enigmatyczną postacią jest również osoba prowadząca dochodzenie... Taki intrygujący pomysł na historię zaserwowano w komiksie „Cmentarz Bezimiennych. Potter's Field", który na polskim rynku ukazał się za sprawą wydawnictwa Mucha Comics.

Recenzje
Czarny mercedes
16
24.08.2018

Janusz Majewski, nestor polskiego kina, przyznał kiedyś, że od dawna czuł potrzebę, aby stworzyć powieść gatunkową. Kryminał retro, który – choć osadzony w przerażających czasach II WŚ – nie byłby martyrologicznym podaniem, a prawdziwą historią kryminalną. Traktującej o zbrodni, miłości – miłości na zbrodni. Bohaterach ludzkich, ale równocześnie w jakimś stopniu... demonicznych. A jest tak właśnie w „Czarnym mercedesie".

Recenzje
"Kontratyp"
17
24.08.2018

Remigiusz Mróz nie zwalnia tempa! W połowie września na półkach księgarń pojawi się najnowsza powieść autora zatytułowana jako "Kontratyp". Zaintrygowani? Poznajcie szczegóły!

Bestseller
"Tańczące martwe dziewczynki"
18
23.08.2018

Stęskniliście się za Katie Maguire? Graham Masterton jest tego świadom. Już wkrótce kolejna powieść z popularnego cyklu thrillerów kryminalnych!

Zapowiedzi
Wydarzenia
Zobacz ostatnie wydarzenia ze świata kryminału

Polecani autorzy

Marta GuzowskaJacek OstrowskiKatarzyna KacprzakMałgorzata RogalaGrzegorz KalinowskiAlek Rogoziński

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.