Poznajcie tajemnice zapisane w umyśle "Jokera"
01
30.12.2019

Joker, ikona szaleństwa, pojawił się w filmie, który przez wielu widzów i krytyków uznany został za jeden z najlepszych obrazów 2019 roku. Wszyscy zainteresowani komiksowym widowiskiem mogą teraz zapoznać się z kompletnym scenariuszem produkcji, którego autorami są Todd Phillips i Scott Silver. Liczący 104 strony skrypt został opublikowany w sieci i możecie znaleźć go pod tym adresem.

Zapowiedzi
Jak wygląda miejsce twórczej pracy Marty Guzowskiej? Poznajemy tajniki warsztatu!
02
30.12.2019

Marta Guzowska to jedna z najbardziej cenionych autorek na polskiej scenie literackiej grozy. Oprócz konstruowania zbrodniczych intryg zajmuje się również archeologią. Pracowała w Troi, w najbardziej prestiżowych wykopaliskach świata pod okiem samego „Davida Bowie archeologii" – profesora Manfreda Korfmanna. Mówi, że jako archeolog nie trzyma się swoich korzeni, nie są one dla niej tak ważne, ponieważ bada korzenie całych cywilizacji.

Zapowiedzi
Granica
03
30.12.2019

Przez ponad 40 lat Art Keller był na pierwszej linii frontu najdłużej trwającego konfliktu Ameryki. Wojny Narkotykowej. Jego obsesja pokonania ojca chrzestnego kartelu Sinaloi Adana Barrery kosztowała go ludzi,których kochał, a nawet zabrała część jego duszy.

Zapowiedzi
Piekło więziennego życia, zobaczcie dokument "Kryminał Wronki"
04
29.12.2019

Więzienne życie potrafi przypominać piekło. Jakie sekrety zapisano po drugiej stronie rzeczywistości? W jaki sposób walczyć o przetrwanie? Na czym polega specyfika codziennej egzystencji w zakładzie karnym?

Zapowiedzi
Śladami przeszłości - Marek Krajewski wspomina "Koniec świata w Breslau" i odkrywa tajemnice sprzed lat
05
29.12.2019

Marek Krajewski pozostaje ikonicznym twórcą na rodzimym rynku literatury spod znaku zbrodni. Twórca nie daje o sobie zapomnieć tworząc coraz to nowe powieści. Jak to się stało, że ceniony wykładowca akademicki stał się jednym z najpopularniejszych pisarzy zajmujących się kryminałem w konwencji retro?

Zapowiedzi
"Pokrzyk", czyli koszmar na jawie...
06
29.12.2019

Lipowo to na mapie polskiego kryminału miejscowość wyjątkowa. Siedlisko zła, gdzie zapisano niejedną tajemnicę, a historie z obyczajowej codzienności potrafią przeradzać się w koszmar na jawie. Katarzyna Puzyńska jest władczynią tej szczególnej krainy, o czym świadczy „Pokrzyk", najnowsza powieść z bestsellerowego cyklu.

Recenzje
"Motyw" - nowy kryminalny hit? W obsadzie Kożuchwska,  Grochowska i Czernecki
07
28.12.2019

Jakiś czas temu pisaliśmy o nowym serialu kryminalnym realizowanym przez HBO, a teraz nadeszła pora na produkcję powstałą we współpracy TVN i Discovery Polska.

Zapowiedzi
Sonia Bohosiewicz jako mecenas Zuza Lewandowska?
08
28.12.2019

Żyjemy w czasch, w których popularność literackich kryminałów jest utrwalona za sprawą kina i telewizji. Najdobitniej świadczy o tym sukces Remigiusza Mroza czy Wojciecha Chmielarza. Zastanawiamy się również nad tym, kto mógłby podjąć się realizacji serialowej wersji jednej z książek Jacka Ostrowskiego...

Zapowiedzi
Akta Fajbusiewicza - zapowiedź zupełnie nowego programu legendy telewizji!
09
27.12.2019

Michał Fajbusiewicz, ikona telewizji, symbol programów poświęconych tematyce kryminalnej, powraca z zupełnie nowym projektem! Premiera już na początku przyszłego roku.

Zapowiedzi
"Opowiem ci o zbrodni" - polski projekt podbije zagraniczne rynki?
10
27.12.2019

"Opowiem ci o zbrodni" to jeden z niekwestionowanych hitów, jeśli rozpatrzymy popularność produkcji dokumentalnych poświęconych tematyce kryminalnej. Okazuje się, że nie tylko polscy widzowie będą mieć okazję do tego, żeby poznać wartość tego projektu...

Zapowiedzi
Katarzyna Puzyńska zapowiada kolejną część "Policjantów"!
11
27.12.2019

Katarzyna Puzyńska - przy okazji świątecznych życzeń - podzieliła się znakomitą informacją! Otóż okazuje się, że autorka bestsellerowych książek z cyklu o Lipowie... właśnie zakończyła prace nad najnowszym tytułem!

Zapowiedzi
"Rojst" - kryminalny serial z Ogrodnikiem i Sewerynem powrócił!
12
27.12.2019

Jeden z najbardziej intrygujących seriali kryminalnych produkcji polskiej ostatnich kilku lat... powrócił! "Rojst", widowisko wyprodukowane przez Showmax", jest już dostępne na platformie Netflix! O czym jest to historia?

Zapowiedzi
Święta z TeamPocisk - oto nasze polecanki!
13
24.12.2019

Kochani! Redakcja portalu Czytamykryminaly.pl życzy Wam spokojnych, błogich, zaczytanych świąt!

Zapowiedzi
Poznajcie autorów "Zabójczych świąt" - Alek Rogoziński zaprasza do lektury!
14
24.12.2019

Ostatnim autorem, którego przedstawiamy w ramach naszego specjalnego cyklu poświęconego antologii "Zabójcze święta" jest niezrównany i niezastąpiony Aleksander Rogoziński!

Zapowiedzi
"Dżentelmeni" - zwiastun filmu Guya Ritchiego w gwiazdorskiej obsadzie!
15
23.12.2019

Dżentelmeni to powrót Guya Ritchiego do gatunku, który przyniósł mu uznanie i popularność. Historia koncentruje się na narkotykowym królu, który zbudował imperium w Londynie. Gdy pojawia się wieść, że chce sprzedać swój interes, rozpoczyna się lawina szalonych i nieprzewidzianych wydarzeń...

Zapowiedzi
Poznajcie autorów "Zabójczych świąt" - Magdalena Stachula zaprasza do lektury!
16
23.12.2019

Święta... święta coraz bliżej. Tym razem spod znaku zbrodni. Bo antologia "Zabójcze święta" może przyprawić o mocniejsze bicie serca. I zaskakujące refleksje. Przekonuje o tym Magdalena Stachula, kolejna autorka, która przyczyniła się do powstania niezwykłej - w formie i treści - książki Skarpy Warszawskiej.

Zapowiedzi
"Behawiorysta" kolejnym serialem na podstawie prozy Remigiusza Mroza!
17
22.12.2019

Codziennie nowe wieści w sprawie ekranizacji prozy kryminalnej! W tym kontekście bryluje Remigiusz Mróz, który po raz kolejny dał znać o planach na nowe przedsięwzięcie.

Zapowiedzi
Skarpa Warszawska - zapowiedzi na nowy rok!
18
19.12.2019

TeamPocisk to oczywiście specjalna linia wydawnicza Skarpy Warszawskiej. Jednak w propozycji oficyny ze stolicy znajduje się również szereg innych, wartościowych propozycji. Właśnie dowiedzieliśmy się o kilku najbliższych premierach!

Zapowiedzi
Bestsellery
Zobacz najpopularniejsze tytuły
Wydarzenia
Zobacz ostatnie wydarzenia ze świata kryminału

Ostatnie komentarze

Dodano przez: KamilJakiśtam

Polecani autorzy

Marta GuzowskaJacek OstrowskiKatarzyna KacprzakMałgorzata RogalaGrzegorz KalinowskiAlek Rogoziński

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
Token
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.