"Miss Marple - Noc w bibliotece" - poznajcie jeden z nieznanych kryminałów Agathy Christie!
01
02.01.2020

Komiks na podstawie bestsellerowych powieści Agathy Christie. Scenariusz napisał szwajcarski pisarz, dramaturg i reżyser Dominique Ziegler, a rysunki wykonał Olivier Dauger, uznawany za najlepszego komiksowego rysownika lotnictwa („Ciel en ruine").

Zapowiedzi
Czas podsumowań Marty Guzowskiej!
02
02.01.2020

Marta Guzowska to niestrudzona badaczka tajemnic przeszłości. Swoją wiedzę i erudycję potrafi w znakomity sposób łączyć również z warsztatem charakteryzującym najciekawszych twórców literatury kryminalnej, bo sekrety historii wplata w strukturę codzienności... a wszystko przy pomocy zbrodni. Choć nie tylko. Jak mijające miesiące wspomina autorka należąca do TeamPocisk?

Zapowiedzi
"365 dni", czyli erotyczna sensacja - polska wersja historii Greya?
03
31.12.2019

365 dni to powieść Blanki Lipińskiej, która zwana jest "polską wersją Pięćdziesiąt twarzy Greya". W przyszłym roku swoją premierę będzie mieć film erotyczny - z elementami sensacji i thrillera - na jej podstawie pod tym samym tytułem.

Zapowiedzi
Czas podsumowań Jacka Ostrowskiego!
04
31.12.2019

Kończy się rok 2019! Niezwykłe premiery, nieoczekiwane wydarzenia, cudne spotkania autorskie, wywiady, rekordy, nagrody... jak mijające miesiąca wspomina nasz Jacek Ostrowski?

Zapowiedzi
Mroczne jezioro
05
31.12.2019

Położone w górach, nad brzegiem jeziora małe miasteczko ma wiele uroku. Ludzie się tu znają i wiedzą o sobie wszystko. Jest bezpiecznie i spokojnie. Tak przynajmniej było do dnia, w którym doszło do makabrycznego morderstwa. Jego ofiarą była Rosalind Ryan - młoda i piękna nauczycielka. Znaleziono ją w pobliskim jeziorze, a wokół jej ciała unosiły się czerwone róże.

Nowości
Zgodnie z planem
06
31.12.2019

Reacher jak zwykle podróżuje autobusem – przemierza Stany Zjednoczone bez konkretnego celu, usiłując nie wpakować się w kłopoty. Przerywa jednak podróż, by pomóc starszemu mężczyźnie, który pozostawiony samemu sobie bez wątpienia padłby ofiarą przestępstwa. Wiecie, co mówią o dobrych uczynkach...

Zapowiedzi
O krok za daleko
07
31.12.2019

Simon Greene żyje na krawędzi obłędu. Od miesięcy szuka swojej córki, Paige. Kiedy wreszcie trafia na jej ślad – namierza ją w Central Parku, gdzie ćpuni grają dla pieniędzy przy pomniku Lennona – na jego drodze staje Aaron, człowiek, przez którego uciekła. A Paige znowu znika.

Zapowiedzi
Poryw
08
31.12.2019

Klemens Chmielny, sumienny księgowy, wzorowy syn i mąż pada ofiarą morderstwa. Żona, przyjaciel, pracownicy hotelu, w którym pracował, oraz zagadkowa kobieta ze zdjęcia, a nawet matka i ojciec ofiary - każde z nich mogło mieć motyw, aby pozbyć się Klemensa.

Zapowiedzi
Amnezja
09
31.12.2019

W wieku dwudziestu siedmiu lat John Brenner jest trzeźwiejącym alkoholikiem i rozwiedzionym ojcem czteroletniej Jennie, którą widuje rzadziej niż by sobie tego życzył. Pewnej nocy budzi się na podłodze własnego domu i nie pamięta niczego, co wydarzyło się w ciągu kilku ostatnich godzin.

Zapowiedzi
Bezwład
10
31.12.2019

Allison Carpenter przeżywa katastrofę lotniczą w Górach Skalistych, lecz to dopiero początek jej walki o życie.

Zapowiedzi
Koniec gry
11
31.12.2019

W zamkniętym pokoju zostaje znalezione ciało Finlaya Shawa, emerytowanego policjanta. Jego śmierć zostaje uznana za samobójstwo, ale okryty złą sławą detektyw William „Wolf" Fawkes nie jest pewien, czy to słuszny osąd...

Zapowiedzi
Nieostrożna miłość
12
31.12.2019

W porzuconym samochodzie na wiejskiej drodze zostaje znalezione ciało studentki. Na pierwszy rzut oka sprawa wygląda na samobójstwo, ale ofiara nie miała nawet prawa jazdy, a jej ciało prawdopodobnie zostało skądś przeniesione.

Zapowiedzi
Burza
13
31.12.2019

Styczeń 1942. Nad Los Angeles przetaczają się groźne nawałnice, a w Griffith Park błotna lawina odsłania zakopane dotąd ciało.

Zapowiedzi
Piękne kłamstwa
14
31.12.2019

Tuż przed zakończeniem studiów Harry dowiaduje się, że jego ojciec nie żyje – policja wierzy, że popełnił samobójstwo. 

Zapowiedzi
Skowyt nocy
15
31.12.2019

Inspektor Andrzej Krzycki leży w szpitalu. Ledwie uszedł z życiem po zatruciu cyjanowodorem. Nie mówi i nie chodzi. W zasięgu wzroku nie ma nikogo, komu mógłby zaufać. 

 

Zapowiedzi
Zadra
16
31.12.2019

Są kości i ślady, które rzucają nowe światło
na tajemnicze zaginięcie pary studentów.
Jednak zmowa milczenia trwa od lat.

Zapowiedzi
Xavery Żuławski stworzy nowy serial kryminalny dla HBO!
17
31.12.2019

Reżyserem będzie Xavery Żuławski, który ma na koncie takie filmy jak Wojna polsko-ruska (2009) czy Mowa ptaków (2019), a także seriale Krew z krwi i Prawo Agaty. Scenarzystką jest z kolei Marta Szymanek, która pracowała przy innym serialu HBO – kultowej produkcji "Watacha", która pojawiła się na początku grudnia.

Zapowiedzi
W jaki sposób "Błysk" dotarł do Skarpy?
18
30.12.2019

"Błysk" to jedna z pierwszych noworocznych zapowiedzi wydawnictwa Skarpa Warszawska, która zwraca uwagę nie tylko ze względu na gatunkową niejednoznaczność. Formuła kryminału wydaje się być wyjątkowo pojemna, o czym przekonuje Artur Chojnacki, autor wspomnianej książki.

Zapowiedzi
Bestsellery
Zobacz najpopularniejsze tytuły
Wydarzenia
Zobacz ostatnie wydarzenia ze świata kryminału

Ostatnie komentarze

Dodano przez: KamilJakiśtam

Polecani autorzy

Marta GuzowskaJacek OstrowskiKatarzyna KacprzakMałgorzata RogalaGrzegorz KalinowskiAlek Rogoziński

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
Token
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.