Sonia Bohosiewicz jako mecenas Zuza Lewandowska?
01
28.12.2019

Żyjemy w czasch, w których popularność literackich kryminałów jest utrwalona za sprawą kina i telewizji. Najdobitniej świadczy o tym sukces Remigiusza Mroza czy Wojciecha Chmielarza. Zastanawiamy się również nad tym, kto mógłby podjąć się realizacji serialowej wersji jednej z książek Jacka Ostrowskiego...

Zapowiedzi
Akta Fajbusiewicza - zapowiedź zupełnie nowego programu legendy telewizji!
02
27.12.2019

Michał Fajbusiewicz, ikona telewizji, symbol programów poświęconych tematyce kryminalnej, powraca z zupełnie nowym projektem! Premiera już na początku przyszłego roku.

Zapowiedzi
"Opowiem ci o zbrodni" - polski projekt podbije zagraniczne rynki?
03
27.12.2019

"Opowiem ci o zbrodni" to jeden z niekwestionowanych hitów, jeśli rozpatrzymy popularność produkcji dokumentalnych poświęconych tematyce kryminalnej. Okazuje się, że nie tylko polscy widzowie będą mieć okazję do tego, żeby poznać wartość tego projektu...

Zapowiedzi
Katarzyna Puzyńska zapowiada kolejną część "Policjantów"!
04
27.12.2019

Katarzyna Puzyńska - przy okazji świątecznych życzeń - podzieliła się znakomitą informacją! Otóż okazuje się, że autorka bestsellerowych książek z cyklu o Lipowie... właśnie zakończyła prace nad najnowszym tytułem!

Zapowiedzi
"Rojst" - kryminalny serial z Ogrodnikiem i Sewerynem powrócił!
05
27.12.2019

Jeden z najbardziej intrygujących seriali kryminalnych produkcji polskiej ostatnich kilku lat... powrócił! "Rojst", widowisko wyprodukowane przez Showmax", jest już dostępne na platformie Netflix! O czym jest to historia?

Zapowiedzi
Święta z TeamPocisk - oto nasze polecanki!
06
24.12.2019

Kochani! Redakcja portalu Czytamykryminaly.pl życzy Wam spokojnych, błogich, zaczytanych świąt!

Zapowiedzi
Poznajcie autorów "Zabójczych świąt" - Alek Rogoziński zaprasza do lektury!
07
24.12.2019

Ostatnim autorem, którego przedstawiamy w ramach naszego specjalnego cyklu poświęconego antologii "Zabójcze święta" jest niezrównany i niezastąpiony Aleksander Rogoziński!

Zapowiedzi
"Dżentelmeni" - zwiastun filmu Guya Ritchiego w gwiazdorskiej obsadzie!
08
23.12.2019

Dżentelmeni to powrót Guya Ritchiego do gatunku, który przyniósł mu uznanie i popularność. Historia koncentruje się na narkotykowym królu, który zbudował imperium w Londynie. Gdy pojawia się wieść, że chce sprzedać swój interes, rozpoczyna się lawina szalonych i nieprzewidzianych wydarzeń...

Zapowiedzi
Poznajcie autorów "Zabójczych świąt" - Magdalena Stachula zaprasza do lektury!
09
23.12.2019

Święta... święta coraz bliżej. Tym razem spod znaku zbrodni. Bo antologia "Zabójcze święta" może przyprawić o mocniejsze bicie serca. I zaskakujące refleksje. Przekonuje o tym Magdalena Stachula, kolejna autorka, która przyczyniła się do powstania niezwykłej - w formie i treści - książki Skarpy Warszawskiej.

Zapowiedzi
"Behawiorysta" kolejnym serialem na podstawie prozy Remigiusza Mroza!
10
22.12.2019

Codziennie nowe wieści w sprawie ekranizacji prozy kryminalnej! W tym kontekście bryluje Remigiusz Mróz, który po raz kolejny dał znać o planach na nowe przedsięwzięcie.

Zapowiedzi
Skarpa Warszawska - zapowiedzi na nowy rok!
11
19.12.2019

TeamPocisk to oczywiście specjalna linia wydawnicza Skarpy Warszawskiej. Jednak w propozycji oficyny ze stolicy znajduje się również szereg innych, wartościowych propozycji. Właśnie dowiedzieliśmy się o kilku najbliższych premierach!

Zapowiedzi
Alek Rogoziński podbija teatralną scenę! Kolejny kryminał doczeka się sztuki
12
18.12.2019

Wiele wskazuje na to, że twórczość Alka Rogozińskiego okazała się być materią wyjątkowo podatną na adaptacyjne eksperymenty! Po sukcesie sztuki "Raz, dwa, trzy... giniesz ty" kolejna książka doczeka się scenicznej wersji.

Zapowiedzi
Remigiusz Mróz podbije Chiny? Być może nie tylko!
13
18.12.2019

Remigiusz Mróz wykazuje prawdziwie królewskie plany! Twórca bestsellerowych kryminałów podbija nie tylko polski rynek, ale zamierza również zawładnąć serca czytelników z innych państw. Choćby Chin, o czym dowiadujemy się w facebookowej wiadomości...

Zapowiedzi
"Błysk" - kryminał zmieszany z grozą, czyli perełka od Skarpy Warszawskiej!
14
17.12.2019

Oto i pierwsza nowość wydawnictwa Skarpa Warszawska na rok 2020! Już w styczniu pojawi się mała perełka dla miłośników literatury sensacyjno-kryminalnej. Powieść, która nastrojowość przywodzi na myśl "Z archiwum X" oraz "Stranger Things"?, to propozycja przygotowana przez Jeśli tak, to poznajcie Artura Chojnackiego. Poznajcie "Błysk"..

Zapowiedzi
A gdyby jutra miało nie być? Poznajcie fantastyczną "Pieśń o Warszawie"
15
15.12.2019

Miasto, czyli miejsca, ale przede wszystkim ludzie. Nie wszystko i nie wszystkich da się ocalić od zapomnienia. Zwłaszcza w świecie, który został dotknięty nuklearną zagładą. Do tego właśnie odnosi się Dominika Tarczoń w swojej niezwykle sugestywnej „Pieśni o Warszawie". Ciekawej treściowo, eksperymentalnej formalnie. Bo kryminał łączy się tutaj z fantastyką i dramatem obyczajowym.

Recenzje
To już koniec Bondy i Mroza
16
15.12.2019

Wypatrywaliśmy wspólnie napisanej książki, obserwowaliśmy narodziny i rozkwit związku, ale, niestety, relacja Katarzny Bondy i Remigiusza Mroza nie przetrwała próby czasu. Informacje o rozstaniu potwierdziła pisarka, która udzieliła wywiadu dla magazynu "Urody życia".

Zapowiedzi
Powstanie, zemsta, sekrety historii, czyli "Zakon Świętego Brutusa..."
17
15.12.2019

W polskich kronikach zapisano księgozbiory tajemnic. Wojny, przewroty, rewolucje, powstania... Adam Podlewski, historyk z pasji i wykształcenia, bazując na wiedzy i naturalnym talencie literackim, rozpisał powieść, jakiej jeszcze nie było. Bo „Zakon Świętego Brutusa. Opowieść spiskowa o dawnej Warszawie", mieni się bogactwem tematów i symboli.

Zapowiedzi
HBO zapowiada kryminalny serial "Odwilż"! Kolejny polski hit?
18
14.12.2019

Stacja HBO ogłosiła powstanie w Polsce kolejnego serialu. Będzie to produkcja kryminalna zatytułowana Odwilż. Producentem jest Bogumił Lipski, który zapowiada serial jako głęboko humanistyczną i boleśnie dotkliwą historię o żałobie, jej przechodzeniu czy poczuciu osamotnienia.

Zapowiedzi
Bestsellery
Zobacz najpopularniejsze tytuły
Wydarzenia
Zobacz ostatnie wydarzenia ze świata kryminału

Ostatnie komentarze

Dodano przez: KamilJakiśtam

Polecani autorzy

Marta GuzowskaJacek OstrowskiKatarzyna KacprzakMałgorzata RogalaGrzegorz KalinowskiAlek Rogoziński

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
Token
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.