Poryw
01
31.12.2019

Klemens Chmielny, sumienny księgowy, wzorowy syn i mąż pada ofiarą morderstwa. Żona, przyjaciel, pracownicy hotelu, w którym pracował, oraz zagadkowa kobieta ze zdjęcia, a nawet matka i ojciec ofiary - każde z nich mogło mieć motyw, aby pozbyć się Klemensa.

Zapowiedzi
Amnezja
02
31.12.2019

W wieku dwudziestu siedmiu lat John Brenner jest trzeźwiejącym alkoholikiem i rozwiedzionym ojcem czteroletniej Jennie, którą widuje rzadziej niż by sobie tego życzył. Pewnej nocy budzi się na podłodze własnego domu i nie pamięta niczego, co wydarzyło się w ciągu kilku ostatnich godzin.

Zapowiedzi
Bezwład
03
31.12.2019

Allison Carpenter przeżywa katastrofę lotniczą w Górach Skalistych, lecz to dopiero początek jej walki o życie.

Zapowiedzi
Koniec gry
04
31.12.2019

W zamkniętym pokoju zostaje znalezione ciało Finlaya Shawa, emerytowanego policjanta. Jego śmierć zostaje uznana za samobójstwo, ale okryty złą sławą detektyw William „Wolf" Fawkes nie jest pewien, czy to słuszny osąd...

Zapowiedzi
Nieostrożna miłość
05
31.12.2019

W porzuconym samochodzie na wiejskiej drodze zostaje znalezione ciało studentki. Na pierwszy rzut oka sprawa wygląda na samobójstwo, ale ofiara nie miała nawet prawa jazdy, a jej ciało prawdopodobnie zostało skądś przeniesione.

Zapowiedzi
Burza
06
31.12.2019

Styczeń 1942. Nad Los Angeles przetaczają się groźne nawałnice, a w Griffith Park błotna lawina odsłania zakopane dotąd ciało.

Zapowiedzi
Piękne kłamstwa
07
31.12.2019

Tuż przed zakończeniem studiów Harry dowiaduje się, że jego ojciec nie żyje – policja wierzy, że popełnił samobójstwo. 

Zapowiedzi
Skowyt nocy
08
31.12.2019

Inspektor Andrzej Krzycki leży w szpitalu. Ledwie uszedł z życiem po zatruciu cyjanowodorem. Nie mówi i nie chodzi. W zasięgu wzroku nie ma nikogo, komu mógłby zaufać. 

 

Zapowiedzi
Zadra
09
31.12.2019

Są kości i ślady, które rzucają nowe światło
na tajemnicze zaginięcie pary studentów.
Jednak zmowa milczenia trwa od lat.

Zapowiedzi
Xavery Żuławski stworzy nowy serial kryminalny dla HBO!
10
31.12.2019

Reżyserem będzie Xavery Żuławski, który ma na koncie takie filmy jak Wojna polsko-ruska (2009) czy Mowa ptaków (2019), a także seriale Krew z krwi i Prawo Agaty. Scenarzystką jest z kolei Marta Szymanek, która pracowała przy innym serialu HBO – kultowej produkcji "Watacha", która pojawiła się na początku grudnia.

Zapowiedzi
W jaki sposób "Błysk" dotarł do Skarpy?
11
30.12.2019

"Błysk" to jedna z pierwszych noworocznych zapowiedzi wydawnictwa Skarpa Warszawska, która zwraca uwagę nie tylko ze względu na gatunkową niejednoznaczność. Formuła kryminału wydaje się być wyjątkowo pojemna, o czym przekonuje Artur Chojnacki, autor wspomnianej książki.

Zapowiedzi
Poznajcie tajemnice zapisane w umyśle "Jokera"
12
30.12.2019

Joker, ikona szaleństwa, pojawił się w filmie, który przez wielu widzów i krytyków uznany został za jeden z najlepszych obrazów 2019 roku. Wszyscy zainteresowani komiksowym widowiskiem mogą teraz zapoznać się z kompletnym scenariuszem produkcji, którego autorami są Todd Phillips i Scott Silver. Liczący 104 strony skrypt został opublikowany w sieci i możecie znaleźć go pod tym adresem.

Zapowiedzi
Jak wygląda miejsce twórczej pracy Marty Guzowskiej? Poznajemy tajniki warsztatu!
13
30.12.2019

Marta Guzowska to jedna z najbardziej cenionych autorek na polskiej scenie literackiej grozy. Oprócz konstruowania zbrodniczych intryg zajmuje się również archeologią. Pracowała w Troi, w najbardziej prestiżowych wykopaliskach świata pod okiem samego „Davida Bowie archeologii" – profesora Manfreda Korfmanna. Mówi, że jako archeolog nie trzyma się swoich korzeni, nie są one dla niej tak ważne, ponieważ bada korzenie całych cywilizacji.

Zapowiedzi
Granica
14
30.12.2019

Przez ponad 40 lat Art Keller był na pierwszej linii frontu najdłużej trwającego konfliktu Ameryki. Wojny Narkotykowej. Jego obsesja pokonania ojca chrzestnego kartelu Sinaloi Adana Barrery kosztowała go ludzi,których kochał, a nawet zabrała część jego duszy.

Zapowiedzi
Piekło więziennego życia, zobaczcie dokument "Kryminał Wronki"
15
29.12.2019

Więzienne życie potrafi przypominać piekło. Jakie sekrety zapisano po drugiej stronie rzeczywistości? W jaki sposób walczyć o przetrwanie? Na czym polega specyfika codziennej egzystencji w zakładzie karnym?

Zapowiedzi
Śladami przeszłości - Marek Krajewski wspomina "Koniec świata w Breslau" i odkrywa tajemnice sprzed lat
16
29.12.2019

Marek Krajewski pozostaje ikonicznym twórcą na rodzimym rynku literatury spod znaku zbrodni. Twórca nie daje o sobie zapomnieć tworząc coraz to nowe powieści. Jak to się stało, że ceniony wykładowca akademicki stał się jednym z najpopularniejszych pisarzy zajmujących się kryminałem w konwencji retro?

Zapowiedzi
"Pokrzyk", czyli koszmar na jawie...
17
29.12.2019

Lipowo to na mapie polskiego kryminału miejscowość wyjątkowa. Siedlisko zła, gdzie zapisano niejedną tajemnicę, a historie z obyczajowej codzienności potrafią przeradzać się w koszmar na jawie. Katarzyna Puzyńska jest władczynią tej szczególnej krainy, o czym świadczy „Pokrzyk", najnowsza powieść z bestsellerowego cyklu.

Recenzje
"Motyw" - nowy kryminalny hit? W obsadzie Kożuchwska,  Grochowska i Czernecki
18
28.12.2019

Jakiś czas temu pisaliśmy o nowym serialu kryminalnym realizowanym przez HBO, a teraz nadeszła pora na produkcję powstałą we współpracy TVN i Discovery Polska.

Zapowiedzi
Bestsellery
Zobacz najpopularniejsze tytuły
Wydarzenia
Zobacz ostatnie wydarzenia ze świata kryminału

Ostatnie komentarze

Dodano przez: KamilJakiśtam

Polecani autorzy

Marta GuzowskaJacek OstrowskiKatarzyna KacprzakMałgorzata RogalaGrzegorz KalinowskiAlek Rogoziński

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
Token
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.