Jak naprawdę nazywa się Lipowo? Odpowiada Katarzyna Puzyńska
01
03.11.2019

Katarzyna Puzyńska, jedna z najpopularniejszych autorek literackiego kryminału w naszym kraju, najlepiej znana jest z książek z cyklu o Lipowie. Czy zastanawialiście się jednak, jak naprawdę nazywa się ta miejscowość?

Zapowiedzi
"Perry Mason" - serial kryminalny HBO produkowany przez Roberta Downey Jr.
02
02.11.2019

Twórcy "Perry'ego Masona" opublikowali pierwszy fotos z oczekiwanego serialu, na którym widać głównego bohatera granego przez Matthew Rhysa. Serial zadebiutuje na HBO w 2020.

Zapowiedzi
Tajemnice żydowskiej nekropolii i nowa powieść Grzegorza Kalinowskiego
03
02.11.2019

Grzegorz Kalinowski, autor "Gry oczko", który w ostatnim felietonie ze znawstwem i pasją opowiadał o "Warszawiance" oraz "Zakonie Świętego Brutusa...", zaprasza nas do tego, aby poznać kolejną historię swojego autorstwa.

Zapowiedzi
Poznajcie autorów "Zabójczych świąt" - Adrian Bednarek zaprasza do lektury!
04
30.10.2019

"Zabójcze święta" to nietypowa, nad wyraz intrygująca - tak w formie, jak i treści - antologia, w której obyczajowe historie łączą się ze zbrodniczym namiętnościami, czarny humor z gorzko-słodkimi refleksjami o życiu... a kluczem jest kryminał. W świątecznym wydaniu.

Zapowiedzi
Niespodziewane twisty, oszustwo i miłość... o czym jest "Rok szczura" Marty Guzowskiej?
05
30.10.2019

"Rok szczura" to być może najbardziej tajemnicza ze wszystkich dotychczasowych książek Marty Guzowskiej. Przyznaje to również sama autorka, która gościła w programie "Kultura na dzień dobry".

Zapowiedzi
Nieświadomi - nowy czeski serial szpiegowski HBO Europe
06
30.10.2019

Nieświadomi to najnowszy czeski serial produkcji HBO Europe. Jest to historia szpiegowska osadzona w Pradze końca lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. W produkcji wystąpiła międzynarodowa obsada – m.in. Tatiana Pauhofová, Hattie Morahan oraz David Nykl. Premiera serialu odbędzie się 17 listopada w HBO GO oraz HBO3. W HBO GO dostępny będzie od razu cały sezon.

Zapowiedzi
Żmiejewska i Bochus mówią o "Zakonie Świętego Brutusa..." Podlewskiego!
07
30.10.2019

"Zakon Świętego Brutusa. Opowieść spiskowa o dawnej Warszawie" to jedna z najnowszych pozycji w specjalnej linii kryminałów retro wydawnictwa Skarpa Warszawska. Co na temat powieści Adama Podlewskiego mówią pozostali twórcy z TeamPocisk?

Zapowiedzi
Wielka premiera serialowego "Żmijowiska"!
08
30.10.2019

Serialowe "Żmijowisko" już wkrótce dostępne w paśmie Canal+! Specjalna premiera, na której swoją obecność zaznaczył autor literackiego pierwowzoru, to również sposobność do ogłoszenia bardzo dobrej informacji dla wszystkich miłośników opowieści kryminalnych!

Zapowiedzi
Balladyna - wyjątkowo krwawa reinterpretacja...
09
29.10.2019

Ośmiu wybitnych polskich autorów odsłania współczesne oblicze Balladyny!

Zapowiedzi
Co łączy Katarzynę Puzyńską i Agathę Christie?
10
28.10.2019

Z jednej strony Katarzyna Puzyńska, autorka bestsellerowego cyklu o Lipowie, z drugiej Agatha Christie, nieśmiertelna królowa kryminałów. Co łączy te dwie pisarki?

Zapowiedzi
"Psy 3. W imię zasad" - Bogusław Linda zapowiada film
11
28.10.2019

Filmy kryminalne... na co warto czekać? Z pewnością na "Irlandczyka", którego premiera na Netflix już w przyszłym miesiącu, ale równie mocno wyczekujemy także nowego filmu Władysława Pasikowskiego, czyli trzecią odsłonę kultowych "Psów"! Zobaczcie nowy plakat widowiska.

Zapowiedzi
Katarzyna Kacprzak i Aleksander Rogoziński mówią o "Roku szczura" Marty Guzowskiej
12
26.10.2019

"Rok szczura" to nowa powieść Marty Guzowskiej. Ceniona autorka zaprezentowała nieoczywisty kryminał, w którym zbrodnicza tajemnica mówi też coś o naszym dzisiejszym świecie - fobiach, lękach, zagrożeniach. Co na temat książki sądzą pozostali twórcy należący do TeamPocisk?

Zapowiedzi
"Szadź" Igora Brejdyganta jako serial! Maciej Stuhr w jednej z głównych ról
13
26.10.2019

"Szadź" to powieść kryminalnsa spisana piórem Igora Brejdyganta, której główną bohaterką jest komisarz Agnieszka Polkowska. Funkcjonariuszka stawia czoło seryjnemu mordercy, który odczuwa emocje tylko wtedy, gdy poluje na swoje ofiary.

Zapowiedzi
Twórcy "The Crown" stworzą serial kryminalny na podstawie powieści Paula Sussmana
14
26.10.2019

Czy wiecie, że firma producencka "Left Bank" - odpowiedzialna za serial "The Crown" - pracuje nad serialem kryminalnym opartym o powieści kryminalne Paula Sussmana?

Zapowiedzi
Specjalna promocja na historie z TeamPocisk!
15
23.10.2019

Historie kryminalne ujęte w konwencji retro. Zbrodnie zabarwione polityką, namiętnością, medialnymi aferami oraz spiskowymi teoriami dziejów... w ramach TeamPocisk ukazuje się literatura interesująca, bo różnorodna.

Zapowiedzi
Śmierć z ogłoszenia
16
23.10.2019

Polska lat 30. to epoka ogromnych kontrastów: z jednej strony wystawne życie elit pełne rautów oraz dynamiczny rozwój Warszawy, z drugiej – stale rosnące bezrobocie i przestępczość.

Zapowiedzi
Antyszczepionkowcy, post-prawda i sekrety archeologii - Marta Guzowska mówi o "Roku szczura"
17
22.10.2019

Premiera "Roku szczura" rozpoczęła się na dobre. Jednym z ważniejszych akcentów było spotkanie autorskie, które z Martą Guzowską poprowadził Grzegorz Kalinowski. Ale to nie wszystko.

Zapowiedzi
"Chyłka. Kasacja" - najnowszy zwiastun serialu!
18
21.10.2019

Nasze szczególne zainteresowanie związane jest z "Rokiem szczura", nową powieścią Marty Guzowskiej oraz "Zakonem Świętego Brutusa..." Adama Podlewskiego, jednak nie daje o sobie zapomnieć również Remigiusz Mróz!

Zapowiedzi
Bestsellery
Zobacz najpopularniejsze tytuły
Wydarzenia
Zobacz ostatnie wydarzenia ze świata kryminału

Ostatnie komentarze

Dodano przez: KamilJakiśtam

Polecani autorzy

Marta GuzowskaJacek OstrowskiKatarzyna KacprzakMałgorzata RogalaGrzegorz KalinowskiAlek Rogoziński

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
Token
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.