Upiory wojny, czyli tajemnice "Miasta duchów"
01
07.10.2019

Hitlerowskie Niemcy jesienią 1944 roku – mimo że chylą się ku ostatecznemu upadkowi – to wciąż budzą trwogę. Strach i przerażenie, czyli emocje, które często prowokują do najbardziej makabrycznych zbrodni. Dowodów szukać należy w „Mieście duchów", najnowszej powieści retro-kryminalnej Krzysztofa Bochusa. Niebywale kunsztownej, symbolicznej. Po prostu czarownej.

Recenzje
Batman - Biały Rycerz
02
07.10.2019

Pierwszy album ukazujący się pod logo DC Black Label. W powieści graficznej Batman – Biały Rycerz Sean Murphy, uznany scenarzysta i rysownik, rozkłada najsłynniejszych komiksowych przeciwników na części pierwsze, zadaje pytania o naturę sprawiedliwości, źródła korupcji, prawdę o aktywistach społecznych, bada najmroczniejsze aspekty życia związane z chorobą umysłową. Książę Zbrodni wychodzi z trawiącego go przez lata szaleństwa i odrodza się jako Jack Napier. Pragnie uzdrowić miasto, które dotąd sam terroryzował.

Zapowiedzi
Zakazane uczucie, nieczyste sumienie i zbrodnia - oto "Warszawianka"
03
07.10.2019

Czar dawno minionego świata. Gdy słowa niosły ze sobą wartość. Gdy elegancji towarzyszył honor. Gdy wolna Polska była jeszcze marzeniem... „Warszawianka" Idy Żmiejewskiej to niezwykle interesująco pomyślany kryminał w stylistyce retro. Zapisano w nim pasję, wiedzę, tajemnice i namiętności. I zbrodnię, rzecz jasna, która związana jest...

Recenzje
Oficjalnie: "Nieodnaleziona" Remigiusz Mroza jako serial!
04
05.10.2019

Ależ wiadomość ze świata literacko-filmowego kryminału! Remigiusz Mróz za sprawą swojego konta na faceoboku wyjawił, która z jego książek stanie się podstawą nowego projektu.

Zapowiedzi
"Ojciec chrzestny" - Mario Puzo
05
05.10.2019

Jedna z najwybitniejszych powieści XX wieku, zekranizowana przez Francisa Forda Coppolę z genialnymi rolami Marlona Brando i Ala Pacino. Porywająca opowieść o honorze i nienawiści, szacunku i pogardzie, miłości i śmierci.

Zapowiedzi
Toksyczni
06
04.10.2019

Młody gangster. Emerytowany glina. Teczki, które wstrząsną Polską.

Zapowiedzi
"The Gentlemen" - ależ film Guya Ritchiego! Zobaczcie zwiastun
07
03.10.2019

"The Gentlemen" to historia o narkotykowym królu, który zbudował imperium w Londynie. Gdy pojawia się wieść, że chce sprzedać swój interes, rozpoczyna to lawinę szalonych wydarzeń...

Zapowiedzi
Morderca Whitey Bulger... niecodzienny serial o szefie grupy przestępczej
08
03.10.2019

Zbrodnicze opowieści cieszą się niesłabnącą popularnością... Okazuje się, że powstanie serial o słynnym mordercy i szefie grupy przestępczej w Bostnie, który znany jest jako Whitey Bulger. Produkcja tworzona jest przez Sky Studios.

Zapowiedzi
Córeczki
09
03.10.2019

Wspólna tajemnica jednoczy bardziej niż więzy krwi. Ewa jest niedoszłą policjantką, która prowadzi butik w centrum Częstochowy.

Zapowiedzi
Małgorzata Rogala na dłużej w TeamPocisk!
10
02.10.2019

Raptem wczoraj informowaliśmy o tym, że do załogi TeamPocisk dołączył Jacek Piekiełko, twórca kojarzony do tej pory ze światem literackiej grozy. A już teraz możemy zakomunikować, że z wydawnictwem Skarpa Warszawska na dłużej związała się również... Małgorzata Rogala!

Zapowiedzi
Nowe wieści z planu serialowej "Chyłki"
11
02.10.2019

Nie tak dawno pisaliśmy o kilku nowych projektach serialowych, które będą bazować na twórczości Remigiusza Mroza, a dzisiaj przypominamy, co nowego działo się na planie "Chyłki"!

Zapowiedzi
W jaki sposób tworzy Ryszard Ćwirlej? Poznajcie tajniki warsztatu mistrza retro-zbrodni
12
02.10.2019

Ryszard Ćwirlej to jeden z najbardziej cenionych twórców literatury kryminalnej. Specjalizujący się w konwencji retro-zbrodni osadzonych w czasach PRL-u, od jakiegoś czasu tworzy również sensacyjne fabuły w naszej współczesności. W jaki sposób kreuje swoje powieści?

Zapowiedzi
Gwiazdorska obsada "Śmierci na Nilu" na podstawie prozy Agathy Christie!
13
01.10.2019

Odtwórca roli Herkulesa Poirota i zarazem reżyser "Morderstwa w Orient Expressie", a więc Kenneth Branagh, od jakiegoś czasu przygotowuje produkcję "Śmierć na Nilu", która trafi do kin w przyszłym roku. Wytwórnia Fox zamieściła w sieci grafikę, która oficjalnie potwierdza nazwiska członków obsady.

Zapowiedzi
Jacek Piekiełko, specjalista od grozy, nowym autorem w kryminalnej grupie TeamPocisk!
14
01.10.2019

Niedawno swoją premierę miała "Warszawianka" i "W umyśle mordercy", z rosnącą niecierpliwością czekamy na nowy kryminał Marty Guzowskiej, a już możemy wypatrywać kolejnego projektu sygnowanego logiem TeamPocisk!

Zapowiedzi
"Czarny Mercedes" - powstanie retro-kryminalny serial!
15
01.10.2019

Czy wiecie, że Janusz Majewski oraz Włodzimierz Niderhaus, producent widowiska, wyjawili podczas konferencji prasowej filmu na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, że pierwotnie chcieli, aby powieściowy "Czarny Mercedes" stał się serialem? Okazuje się, że zamierzenie zostanie zrealizowane.

Zapowiedzi
"Boski znak", czyli śledztwo na Karaibach... Krzysztof Bochus mówi o swojej nowej powieści!
16
30.09.2019

Krzysztof Bochus to autor, o którym trudno zapomnieć. Twórca "Listy Lucyfera" i niedawnego "Miasta duchów" podzielił się informacjami o swojej najnowszej powieści!

Zapowiedzi
"Opowiem ci o zbrodni" - projekt inny niż wszystkie... Co stanowi jego niezwykłość?
17
30.09.2019

Telewizyjny format "Opowiem ci o zbrodni" to program zupełnie inny niż wszystkie. W nowym sezonie czołowi polscy pisarze przyjrzą się siedmiu prawdziwym zbrodniom, które wstrząsnęły Polską. Kradzieże, rozboje, zaginięcia, porwania i morderstwa... prawda potrafi być niezwykle bolesna.

Zapowiedzi
Fox
18
27.09.2019

Większość rodzajów broni działa dokładnie w taki sposób, jak tego oczekujesz. Większość rodzajów broni możesz kontrolować.

Bestsellery
Zobacz najpopularniejsze tytuły
Wydarzenia
Zobacz ostatnie wydarzenia ze świata kryminału

Ostatnie komentarze

Dodano przez: KamilJakiśtam

Polecani autorzy

Marta GuzowskaJacek OstrowskiKatarzyna KacprzakMałgorzata RogalaGrzegorz KalinowskiAlek Rogoziński

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.