Share

Monstrum Frankensteina na tropie zbrodni? Powstaje nietypowy serial!

"Frankenstein" zapowiada się jako bardzo nietypowy, intrygujący projekt, który będzie stanowić ponowne odczytanie przesłania klasycznej opowieści. Głównym bohaterem serialu zostanie detektyw z wydziału zabójstw w San Francisco, który zostaje wskrzeszony po tym jak zginął na służbie. Za jego zmartwychwstaniem stoi nie kto inny jak... dr Victor Frankenstein. Twórcą projektu jest Jason Tracey ("Tożsamość szpiega", "Dowody zbrodni").

Warto przy okazji nadmienić, że połączenie kryminalnej formuły z aurą niesamowitości z prozy Mary Shelley było już realizowane. Choćby w 2004 roku, gdy powstał film telewizyjny oparty na książkach Deana Koontza, a którego tytuł brzmi po prostu "Frankenstein". W rolach głównych wystąpili Vincent Perez i Parker Posey, za kamerą zasiadał Marcus Nispel, natomiast producentem projektu był sam Martin Scorsese. Projekt opowiadał o potworze Frankensteina pomagającym parze policyjnych detektywów schwytać seryjnego mordercę.

Z innych ciekawych przykładów historii telewizyjnych, w których Frankenstein - w nietypowej formie - podążał śladem zbrodni, wymienić można "Kroniki Frankensteina", w którym to inspektor John Marlott bada serię morderstw, o popełnienie których podejrzewa naukowca usiłującego wskrzeszać zmarłych, a także "Dom grozy", w którym spotykają się najsłynniejsze osoby rodem z mrocznej literatury, między innymi doktor Frankenstein, jego potwór, Dorian Gray oraz Drakula. Z tego też serialu pochodzi grafika zdobiąca informacje. 

Monstrum Frankensteina na tropie zbrodni? Powstaje nietypowy serial!

oceń:

Nowy komentarz
Musisz się zalogować aby dodać komentarz
Wydarzenia
Zobacz ostatnie wydarzenia ze świata kryminału

Ostatnie komentarze

Dodano przez: Ela Rewińska

Polecani autorzy

Marta GuzowskaJacek OstrowskiKatarzyna KacprzakMałgorzata RogalaGrzegorz KalinowskiAlek Rogoziński

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.