Share

Leona. Cena człowieka

Leona cudem uniknęła śmierci i udaje jej się zatuszować swój udział w głośnym napadzie. Odtąd zamierza działać na własną rękę, a jej plan jest prosty: odbierać pieniądze złym ludziom, a dawać potrzebującym, czyli sobie...

Tymczasem policja przyjmuje zgłoszenie: psychicznie chora kobieta została potrącona przez pociąg. Początkowo wszystko wskazuje na próbę samobójczą, szybko jednak wychodzą na jaw nowe fakty. Wygląda na to, że wcześniej ktoś wyciął jej nerkę. Wkrótce w centrum Sztokholmu zostaje znaleziony zakrwawiony żebrak i policja zaczyna podejrzewać, że chodzi tu o grupę handlującą narządami. Ofiarą pada również przyjaciółka Leony, prostytutka Dina. A sama Leona? Skąd się wzięła blizna na jej brzuchu, która wygląda jak rana po transplantacji? Czy na pewno powstała w wyniku pobicia? A jeśli nie...? Leona nie jest w stanie znieść tej myśli. Ściganie handlarzy narządami nabiera dla niej wymiaru osobistego. Pragnie zemsty.

Na dodatek chłodna i wyrachowana śledcza odkrywa u siebie pokłady uczuć, o które nigdy się nie posądzała. Czyżby była w stanie naprawdę kogoś pokochać? David, młody kryminalista poza nią nie widzi świata. Marzy, by stworzyć z nią normalną rodzinę, a ona... dostrzega plusy życia w związku. David jako jedyny zna prawdziwą twarz Leony. Tylko czy policjantka zdecyduje się posłuchać głosu serca, skoro przez tyle lat tłumiła w sobie wszelkie uczucia? I czy jest w stanie porzucić dotychczasowe metody działania i zaprzestać popełniania przestępstw, do czego David ją namawia?

Zainteresowani? Fragment. 

Leona. Cena człowieka
Autor:Jenny Rogneby
Przekład:Agata Teperek
Wydawnictwo:Marginesy
Premiera:2019-08-07
Liczba stron:320

oceń:

Dodaj komentarzKomentarze (0)
Powiązane
Zobacz informacje powiązane z tym autorem
Zapowiedzi

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
Token
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.