Share

Lady S - 2 - Na zdrowie, Suzie!

Suzan czy Szania? Kim naprawdę jest Lady S? Nowozelandką czy Estonką? Córką amerykańskiego ambasadora czy żydowskich dysydentów z ZSRR? Zagubionym dzieckiem czy zwykłą złodziejką? Ofiarą szantażu czy wysokiej klasy szpiegiem?

Interesujące jest to, że z gruntu sensacyjny scenariusz staje się tłem dla przedstawienia relacji pomiędzy poszczególnymi osobami dramatu. Stąd też Suzanne nie wychodzi do końca z żadnej ze swoich ról. Jest córką, dyplomatką, złodziejką – charakterną niewiastą walczącą o swoje, powodowaną przeróżnymi, nierzadko sprzecznymi, emocjami. W kontynuacji intryga zostaje naszkicowana już nieco wyraźniej, chociaż w dalszym ciągu nie brakuje niespodzianek.

Odpowiedzi na pytania szukajcie w nowej na polskim rynku szpiegowskiej serii komiksowej "Lady S", której scenarzystą jest Jean Van Hamme, a rysownikiem Philippe Aymond. Jean Van Hamme to belgijski scenarzysta komiksowy, który w Polsce jest znany przede wszystkim z tworzonej przez ponad 30 lat wspólnie z Grzegorzem Rosińskim serii Thorgal. Ale w jego dorobku znajdują się również mesjanistyczna opowieść Szninkiel czy sensacyjna seria XIII. Ze względu na niezwykły talent do tworzenia udanych scenariuszy, Van Hamme został określony mianem "Midasa komiksu"!

Lady S - 2 - Na zdrowie, Suzie!
Autor:Jean Van Hamme, Philippe Aymond
Przekład:Jakub Syty
Wydawnictwo:Kubusse
Premiera:2015-05-06
Liczba stron:48

oceń:

Dodaj komentarzKomentarze (0)

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
Token
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.