Share

Katarzyna Bonda podbije Wielką Brytanię?

Polska literatura kryminalna przeżywa prawdziwy renesans. Bo jest to gatunek, który święci triumfy na listach bestsellerów, a do zbrodniczej konwencji coraz częściej odwołują się coraz to kolejni, uznani twórcy. Czy rodzimy autorzy mają jednak szansę podbić zagraniczne rynki?

Okazuje się, że są ku temu realne przesłanki. Najlepszych i najświeższych dowodów dostarcza Katarzyna Bonda, która za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych pochwaliła się informacją o tłumaczeniach swoich książek na język angielski. Ba, mało tego. Tytuły laureatki Złotego Pocisku są wyeksponowane - słusznie zresztą - widniejąc przy prawdziwych tuzach światowego kryminału i sensacji. Oddajmy zresztą głos pisarce. 

Katarzyna Bonda: "Premiera pierwszego tomu serii o Saszy Załuskiej ("Pochłaniacz"), która w UK wychodzi pod tytułem "GIRL AT MIDNIGHT" dopiero w czwartek (11.07.2019 - przypis red.), ale doniesiono mi zdjęciowo, że książka jest już od kilku dni w sprzedaży. :) To zdjęcie z frontu księgarrni Waterstones Picadilly. :) Byłam tam - mega wielka, kilkupiętrowa skarbnica książek. Jestem zaszczycona, że mój brytyjski wydawca Hodder&Stoughton/ Hachette ustawił mnie obok Jeffery'ego Deavera czy Stuarta MacBride'a!"

Czekamy na odzew i opinie zagranicznych czytelników, czekamy też na kolejne przekłady rodzimych autorów kryminalnych, a ponad to... oczekujemy filmowych ekranizacji! Podobno prozą Remigiusza Mroza zainteresowani są przedstawiciele Hollywood. Słyszeliście? A przy okazji - przypominamy, że Katarzyna Bonda pracuje nad nową książką.

Katarzyna Bonda podbije Wielką Brytanię?

oceń:

Nowy komentarz
Musisz się zalogować aby dodać komentarz
Bestsellery
Zobacz najpopularniejsze tytuły
Wydarzenia
Zobacz ostatnie wydarzenia ze świata kryminału

Ostatnie komentarze

Dodano przez: KamilJakiśtam

Polecani autorzy

Marta GuzowskaJacek OstrowskiKatarzyna KacprzakMałgorzata RogalaGrzegorz KalinowskiAlek Rogoziński

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
Token
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.