Share

Jaki jest musical na podstawie kryminałów Marka Krajewskiego?

Swoją premierę ma dziś "Golem", najnowsza powieść niezastąpionego Marka Krajewskiego. Wrocławski specjalista od literackiej zbrodni w stylistyce retro może się również pochwalić szczególną adaptacją na podstawie cyklu o Eberhardzie Mocku. Mowa o przedstawieniu muzycznym, do którego inspiracją jest cykl rozpoczęty powieścią "Śmierć w Breslau".

Niezwykle ceniony autor w przejmujących słowach za pośrednictwem swojego facebooka podzielił się swoimi wrażeniami. Oddajmy głos mistrzowi kryminałów...

"Słyszałem, że niektórzy pisarze – po obejrzeniu scenicznej adaptacji jakiegoś swego dzieła – natychmiast opuszczają teatr, nie przyjmując nawet zaproszenia na popremierowy bankiet. Szybko szepczą reżyserowi na ucho nieszczere wyrazy uznania i uciekają niepostrzeżenie, bo nie chcą odpowiadać na pytanie: „czy podobał się pani/panu spektakl?". Obawiają się, że ich kłamstwo („tak, bardzo mi się podobał"), zostanie natychmiast zauważone, a ich mimika oraz tak zwana
„mowa ciała" będą mówiły zupełnie coś innego niż usta. Gdybym nawet był takim nieszczerym twórcą (proszę mi wierzyć, nie jestem), to wczoraj, po premierze spektaklu „Mock. Czarna burleska", do głowy by mi nie przyszło, aby się chyłkiem wymykać z teatru. Mógłbym każdemu pytającemu spojrzeć prosto w oczy i powiedzieć szczerze: „ten spektakl to dzieło wybitne". Wewnętrzny świat radcy kryminalnego Eberharda Mocka został nie tylko przedstawiony w sposób kompletny – wszystkie jego fascynacje, fobie i niepokoje zostały na scenie wspaniale zwizualizowane, odtańczone i wyśpiewane.

Obraz mojego bohatera został dodatkowo wzbogacony o jedną istotną cechę. Nie zdawałem sobie z niej sprawy, a raczej widziałem ją zawsze w jakieś mglistej perspektywie. To samotność Mocka – zimna i przerażająca. Konrad Imiela, głęboko wniknął w ciemne labirynty duszy Eberharda. Zna Mocka jak mało kto — wszak zagrał go kiedyś w przestawieniu „Koniec świata w Breslau" w reżyserii Agnieszki Olsten."

Czy jesteście wystarczająco zaciekawieni? Jeśli tak, to wybornie. Jeśli nie, to na zachętę zobaczcie zwiastun tego szczególnego widowiska. A my przypominamy specjalny kwestionariusz kryminalny z udziałem Marka Krajewskiego.

Jaki jest musical na podstawie kryminałów Marka Krajewskiego?

oceń:

Dodaj komentarzKomentarze (0)
Bestsellery
Zobacz najpopularniejsze tytuły
Wydarzenia
Zobacz ostatnie wydarzenia ze świata kryminału

Ostatnie komentarze

Dodano przez: KamilJakiśtam

Polecani autorzy

Marta GuzowskaJacek OstrowskiKatarzyna KacprzakMałgorzata RogalaGrzegorz KalinowskiAlek Rogoziński

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
Token
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.