Share

Jak naprawdę nazywa się Lipowo? Odpowiada Katarzyna Puzyńska

Katarzyna Puzyńska, jedna z najpopularniejszych autorek literackiego kryminału w naszym kraju, najlepiej znana jest z książek z cyklu o Lipowie. Czy zastanawialiście się jednak, jak naprawdę nazywa się ta miejscowość?

Fani twórczości Puzyńskiej doskonale wiedzą, że Lipowo jest fikcyjną wsią, położoną kilkanaście kilometrów od Brodnicy w województwie kujawsko-pomorskim. To w Lipowie rozgrywa się między innymi akcja "Pokrzyku". Autorka znana również z tytułu "Policjanci. Bez munduru" jakiś czas temu podzieliła się informacją, co do inspiracji... "Wspominałam kilkukrotnie, że książkowe Lipowo ma swój pierwowzór w rzeczywistości (chociaż nikt tam nikogo nie morduje!!!). W ostatnim czasie wiele osób typowało nazwę prawdziwej wsi (a przy okazji okazało się nawet, że w Polsce jest kilka miejscowości o nazwie Lipowo) :-) Nie zdradzę tajemnicy, ale powiem, że prawdziwe „Lipowo" nosi inne miano (pierwsza litera to nie „L"!). Położone jest jednak dokładnie w tej samej lokalizacji, co to książkowe – to jest: tuż obok jezior Bachotek i Strażym, gdzieś pomiędzy Jajkowem i Zbicznem. Znajduje się około 13 kilometrów od Brodnicy (jadąc DK15)."

Autorka, którą porównuje się niekiedy do Agathy Christie na łamach swojej oficjalnej strony internetowej przyznała, że "Tworząc książkowe Lipowo, inspirowałam się istniejącą naprawdę miejscowością - moim ukochanym Pokrzydowem (choć zapewniam, że nikt tam nikogo nie morduje!)" Puzyńska dodała również informację szczególnie istotną dla fanów, mianowicie: "W Pokrzydowie i Brodnicy odbyły się już trzy zloty moich Czytelników (2017, 2018, 2019). Dziękuję zarówno Organizatorom, jak i wszystkim Uczestnikom!"

Jak naprawdę nazywa się Lipowo? Odpowiada Katarzyna Puzyńska

oceń:

Dodaj komentarzKomentarze (0)
Bestsellery
Zobacz najpopularniejsze tytuły
Wydarzenia
Zobacz ostatnie wydarzenia ze świata kryminału

Ostatnie komentarze

Dodano przez: KamilJakiśtam

Polecani autorzy

Marta GuzowskaJacek OstrowskiKatarzyna KacprzakMałgorzata RogalaGrzegorz KalinowskiAlek Rogoziński

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
Token
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.