Share

Grzegorz Kalinowski ujawnia informacje o nowej powieści!

Grzegorz Kalinowski, twórca "Gry w oczko", podzielił się z nami informacjami o swojej najnowszej powieści! Znamy tytuł, wiemy też czego - mniej więcej - możemy się spodziewać. Ale to tylko pozory... Intryga zapowiada się bowiem bardziej niż pasjonująco.

"Śmierć z ogłoszenia, czyli Strasburger numer trzy różni się od poprzednich części, a to dlatego, że bohater się zmienił. Komisarz mniej opowiada kawałów, bo trochę spoważniał, unika łaciny, bo aspirant Jung łapie go na błędach. Z szefami się nie użera, chodzi na spacery, nie pije. W pracy idzie mu brawurowo, Tomasz Jung wyrasta na jego następcę, sprawy idą gładko choć są nietypowe. Otóż Kornel Strasburger i jego ludzie tworzą sekcję specjalną przy archiwum Komendy Głównej Policji Państwowej i ich zadaniem... Tak, tak, to takie pra-policyjne "Archiwum X". Na początku patrzymy jak nasi bohaterowie odgrzebują sprawę zniknięcia szofera i pomocy biurowej pewnego rzutkiego przedsiębiorcy, później zaś dostają dyskretne zadanie polegające na odnalezieniu córki potentata naftowego z Borysławia. W tle dzieją się mordy na artystach filmowych i w pewnym momencie sprawy zaczynają się łączyć. W tym chaosie trafia się chłopakom służbowy wyjazd do Lwowa. Dzieje się! A później już tylko zwiedzanie Borysławia, Drohobycza, Truskawca i... Bukaresztu. Niezła jazda, karuzela jak na Bielanach, której tempo ustala morderca komunikujący się z policją przy pomocy ogłoszeń. Tradycyjnie, w epizodach wystąpią legendy dwudziestolecia; Fogg, Smosarska i Dymsza, a ramy czasowe powieści wyznaczają triumf, śmierć i pogrzeb bohaterów przestworzy, Żwirki i Wigury. Koniec lata 1932 nadejdzie jesienią 2019 roku."

Zdobywca Złotego Pocisku określił przed nami sugestywny obraz retro-kryminalnego świata, w którym możemy spodziewać się tego, co niespodziewane. Warto przy okazji dodać, że Grzegorz Kalinowski, którego cykl o Strasburgerze ukazuje się nakładem oficyny Muza, zadomowił się także w wydawnictwie Skarpa Warszawa, o czym pisaliśmy jakiś czas temu...

Grzegorz Kalinowski ujawnia informacje o nowej powieści!

oceń:

Dodaj komentarzKomentarze (0)
Bestsellery
Zobacz najpopularniejsze tytuły
Wydarzenia
Zobacz ostatnie wydarzenia ze świata kryminału

Ostatnie komentarze

Dodano przez: KamilJakiśtam

Polecani autorzy

Marta GuzowskaJacek OstrowskiKatarzyna KacprzakMałgorzata RogalaGrzegorz KalinowskiAlek Rogoziński

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
Token
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.