Share

Furia

Gdy już dopadną cię demony przeszłości, czas podpalić świat... Dla licealisty z prowincjonalnego miasteczka romans z charyzmatyczną nauczycielką może wydawać się spełnieniem marzeń. Jej intrygujące intymne tatuaże powinny podpowiedzieć mu, że nic nie wie o jej mrocznej przeszłości. Za młodzieńczą naiwność przyjdzie mu zapłacić najwyższą cenę. Odnalezienie ciała Sebastiana uruchamia w Kościanie Dolnym spiralę ślepej agresji. Tylko tajemnicza polonistka zdaje sobie sprawę, że nie chodzi o lokalne mafijne porachunki. To wiadomość dla niej. Ucieczka przed okrutną zemstą królów warszawskiego podziemia właśnie dobiegła końca. Już nie ma wyboru, musi stanąć do samotnej walki na śmierć i życie. I podobnie jak dwadzieścia lat wcześniej, nie jest bez szans... Furia to brawurowe połączenie mistrzowskiego portretu psychologicznego wyjątkowej kobiecej bohaterki, kryminalnej intrygi, pełnej zaskakujących zwrotów akcji oraz przejmującego obrazu patologii podupadłego miasteczka.

Absolutna torpeda dla niegrzecznych dziewczynek, których spora dawka jest we wszystkich grzecznych dziewczynkach w Polsce. We mnie także. Polecam rozkosznie.
Aleksandra Konieczna

"Pani jest pierdolnięta, Pani nie dożyje czternastej" - mówi facet, któremu Kalina, nauczycielka z Kościana, przystawia lufę pistoletu do skroni. Nie dotarło jeszcze do niego - jak do wielu innych - że kobieta może być FURIĄ. Tańczącą FURIĄ, która słucha swojego instynktu, jest wolna, silna, a kiedy ma ochotę chwyta mężczyznę za pasek i prowadzi do sypialni.
Gabriela Muskała

Dowcipna, szybka i...kobieca. Furia to inteligentny kryminał dla tych, którzy mają ochotę na mocną rozrywkę.
Eryk Lubos

Ta powieść kryminalno-sensacyjna pędzi niczym rollercoaster albo rozszalała Furia i na moment nie pozwala się zatrzymać. Akcja przebiega dwutorowo, wciągając nas w mroczną historię sprzed lat i zostawiając z niedomkniętą opowieścią, jakby miał być jeszcze jakiś dalszy ciąg. Dobra sensacja, zagadki kryminalne, wyraziste postaci i tajemnica sprawiają, że czyta się ją jednym tchem.
Aleksandra Popławska

"Furia" jest boska Autor ma świetne pióro, złośliwe i barwne. I, co mnie zaskoczyło, fajnie wnika w kobiecą duszę. Nie podejrzewałam faceta o tę zdolność, a tu - proszę. A jaka brawurowa pierwsza scena, godna „Californication". Do tego bardzo dobrze opisana kobieca seksualności, która nie popada w stereotypy.
Anna Fryczkowska

"Furia" to książka dla takich jak ja, którzy boja się latać samolotem. Nie wierzyłam, ze kiedykolwiek to powiem, ale naprawdę żałowałam, ze lot nie trwa dłużej!"
Marta Guzowska

Świetna bohaterka. O ile w filmach były podobne, to w prozie niekoniecznie. Sucz, która daje się lubić. Dobrze oddana małomiasteczkowa atmosfera. I bardzo trafiony styl - prosty, "szybki", ale nie banalny.
Robert Ostaszewski

Furia
Autor:Robert Ziębiński
Wydawnictwo:Świat Książki
Premiera:2019-06-19
Liczba stron:286

oceń:

Dodaj komentarzKomentarze (0)

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
Token
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.