Zniknięcie Annie Thorne
01
18.08.2019

Kiedy Joe Thorne miał piętnaście lat, jego młodsza siostra, Annie, zniknęła. Myślał wtedy, że to najgorsza rzecz, jaka może spotkać jego rodzinę. Ale później Annie wróciła. Teraz Joe przyjeżdża do wioski, w której się wychował. Powrót oznacza konfrontację z ludźmi, z którymi dorastał. Pięcioro przyjaciół wie, co się wydarzyło tamtej nocy, ale nie rozmawiało o tym przez dwadzieścia pięć lat.

Ikona telewizji i tajemnice (nie tylko) ze świata zbrodni - "Fajbus. 997 przypadków z życia"
02
17.08.2019

Ikona telewizji. Ceniony dziennikarz, scenarzysta, człowiek, który przez lata odkrywał tajemnice zbrodni. Michał Fajbusiewicz, bo o nim jest wszakże mowa, chyba najlepiej znany jako twórca programu „Magazyn Kryminalny 997" może uchodzić jednak za prawdziwego człowieka renesansu.

Recenzje
"Pewnego razu... w Hollywood" - ostateczny zwiastun filmu
03
17.08.2019

Od piątku w kinach wyświetlana jest już nietypowa - w formiei treści - opowieść filmowa, którą znamy pod tytułem "Pewnego razu... w Hollywood" Quentina Tarantino. Według zapowiedzi samego twórcy jest to przedostatnie dzieło w filmografii amerykańskiego reżysera. O czym opowiada?

Zapowiedzi
Nicole Kidman jako detektyw pod przykrywką w filmie "Destroyer"
04
17.08.2019

"Destroyer" w reżyserii Karyn Kusamy będzie stanowić opowieść policjantki nawiązującej kontakt z osobami, z którymi miała niegdyś do czynienia pracując pod przykrywką. Intrygujący zamysł, czyż nie?

Zapowiedzi
Ludzkie potwory - Kobiety Mansona i banalność zła
05
17.08.2019

Dziennikarka Nikki Meredith przez dwadzieścia lat odwiedzała „kobiety Mansona" w więzieniu, próbując zrozumieć, co zmieniło normalne na pozór dziewczyny w morderczynie i jak można żyć dalej po popełnieniu tak potwornej zbrodni. Jej książka to mroczna podróż w samo serce zła.

Nowości
Kredziarz
06
14.08.2019

W mrocznych zakamarkach ludzkiego umysłu kryją się najbardziej fascynujące koszmary i tajemnice.

"Rana" - nowa powieść Wojciecha Chmielarza zostanie zekranizowana!
07
14.08.2019

Jeszcze niedawno głośno było tylko o serialowej "Chyłce" Remigiusza Mroza. Niedługo potem pojawiły się informacje o telewizyjnym "Żmijowisku". A teraz okazuje się, że to nie koniec dobrych wieści dla fanów Wojciecha Chmielarza!

Zapowiedzi
"Warszawianka" - jaki był główny pomysł Idy Żmiejewskiej?
08
14.08.2019

Ida Żmiejewska, autora niezwykłej "Warszawianki" opowiada nam o tym, jaki był główny pomysł, idea, która przyświecała podczas pisania tego szczególnego retro-kryminału.

Zapowiedzi
"Magnezja" - gangserski kryminał z XX-lecia międzywojennego w gwiazdorskiej obsadzie
10
13.08.2019

"Magnezja" to tytuł osadzonego w XX-leciu międzywojennym gangsterskiego kryminału. Opowieść będzie korzystać również z westernowej poetyki nasączonej sążnistą dawką czarnego humoru. Reżyserem jest Maciej Bochniak ("Disco Polo"), a w obsadzie zobaczymy prawdziwe gwiazdy rodzimego kina.

Zapowiedzi
Bochus i Ostrowski zastanawią się nad naturą seryjnych morderców
11
13.08.2019

Podczas nadchodzącego festiwalu Granda w Poznaniu dojdzie do spotkania literackich specjalistów od seryjnych morderców...

Zapowiedzi
"Opowiem ci o zbrodni" - wkrótce nowi odcinki! Nowi pisarze w projekcie
12
12.08.2019

Jak zbrodnicza fikcja splata się z przerażającą rzeczywistością? O tym, między innymi, dowiadywaliśmy się z projektu "Opowiem ci o zbrodni". Już wkrótce, bo we wrześniu, nowa odsłona i kolejne historie!

Zapowiedzi
Zbrodnicze historie, czyli retro-kryminały w Skarpie Warszawskiej!
13
12.08.2019

Retro-kryminały, którym na polskim rynku patronuje Marek Krajewski czy Marcin Wroński stanowią interesującą i nietypową rozrywkę. W zbrodniczej intrydze liczy się bowiem nie tylko dojście do zbrodni, ale również ukazanie historycznej prawdy - a przynajmniej próba zbliżenia się do niej.

Zapowiedzi
"Rana" Wojciecha Chmielarza na antenie radiowej!
14
12.08.2019

Wiele mówiło się ostatnio o prozie Wojciecha Chmielarza w kontekście serialowego "Żmijowiska"! I słusznie, bo zapowiada się wyjątkowo intrygujące widowisko. To jednak nie wszystko.

Zapowiedzi
Sekret rodziny von Graffów
15
12.08.2019

Współczesny Berlin. Śmiertelnie chory nestor arystokratycznego rodu zwierza się wnuczce z kłopotów i zwraca się do niej z nietypową prośbą. Nastawiona sceptycznie do spełnienia życzenia dziadka, Maria von Graff ostatecznie udaje się do Zamościa – miasta, które ma być kluczem do rozwiązania tajemnicy z przeszłości.

Leona. Cena człowieka
16
12.08.2019

Leona cudem uniknęła śmierci i udaje jej się zatuszować swój udział w głośnym napadzie.

Nowości
Jason Bourne powraca! Zwiastun serialu "Treadstone"
17
12.08.2019

Jason Bourne powraca! Tym razem nie w powieści, nie w filmie, a zupełnie nowym serialu! "Treadstone" to serial będący spin-offem kinowej serii o postaci wykreowanej przez Roberta Ludluma.

Zapowiedzi
Poznajcie początki "Warszawianki"
18
08.08.2019

Nieoczywisty kryminał retro, w którym dzikość serc łączy się z wielką historią, a osobiste namiętności z politycznymi intrygami. Poznajcie początki "Warszawianki".

Zapowiedzi
Bestsellery
Zobacz najpopularniejsze tytuły
Wydarzenia
Zobacz ostatnie wydarzenia ze świata kryminału

Ostatnie komentarze

Dodano przez: Ela Rewińska

Polecani autorzy

Marta GuzowskaJacek OstrowskiKatarzyna KacprzakMałgorzata RogalaGrzegorz KalinowskiAlek Rogoziński

ul. Borowskiego 2 lok. 205
03-475 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 22 416-15-81
kontakt@czytamykryminaly.pl 

Newsletter:
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najświeższe informacje ze świata kryminałów.
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności
© Czytamy Kryminaly - All Rights Reserved.